Orbis wykona prawo opcji nabycia hotelu w Pradze za 15,5 mln euroWarszawa, 13.02.2018 (ISBnews) - Kateřinská Hotel, spółka w 100% zależna Orbisu, skorzystała z prawa opcji nabycia hotelu Century Old Town Prague MGallery By Sofitel w Pradze. Prawo opcji zostanie wykonane 30 sierpnia br., za cenę zakupu w wysokości 15,5 mln euro, podał Orbis.

"Powyższa transakcja jest zgodna ze strategią emitenta, zakładającą koncentrację inwestycji na kluczowych rynkach w regionie, oferujących długoterminowy wzrost wartości i atrakcyjny zwrot z inwestycji" - czytamy w komunikacie.

Prawo opcji przysługuje spółce zależnej w ramach umowy leasingu, na podstawie której obecnie prowadzi hotel, wyjaśniono także.

Właściciele hotelu podejmą decyzję czy prawo opcji zostanie zrealizowane poprzez zakup udziałów w spółce będącej właścicielem hotelu, czy też poprzez bezpośredni zakup nieruchomości, podał również Orbis.

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W lutym 2018 roku sieć grupy składała się w sumie z 126 hoteli, dysponujących blisko 21 tys. pokoi. Większość z nich funkcjonuje w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.

(ISBnews)