Dramatyczne prognozy przyszłych emerytur Polaków. PPK zmuszą nas do oszczędzania?

23 lutego 2018, 17:42 | Aktualizacja: 23.02.2018, 17:49
Źródło:Cinkciarz.pl
Pieniądze

Pieniądzeźródło: ShutterStock

Prognozy przyszłych emerytur dla Polaków są porażające i praktycznie wykluczają godną jesień życia. Światełkiem w tunelu są Pracownicze Plany Kapitałowe, których projekt zawiera szereg korzyści i niewiele wad - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • traktorek (2018-02-24 14:38) Zgłoś naruszenie 60

    Przyjdzie kolejny rząd i ukradnie te pieniądze pod dowolnym pretekstem, domniemanego braku logiki (jak z obligacjami w OFE), w imię sprawiedliwości społecznej albo potrzeb rozwojowych ktore zaspokojone dadzą lepszy efekt niż indywidualne oszczędzanie. Nieważne zresztą co tam wymyślą. Oczywiście wspaniałe sądy i trybunały to zatwierdzą.

    Odpowiedz
  • Cogito(2018-02-24 07:58) Zgłoś naruszenie 90

    Szacun za propagande - cud miod i orzeszki. Ale wbrew temu co napisano srodkami nie bedzie mozna "dowolnie dysponowac" - odsylam do ptojektu ustawy osobe ktora napisala ten artykuł.

    Odpowiedz
  • Marcin(2018-02-24 01:19) Zgłoś naruszenie 131

    Kiedy państwo interesuje się Twoimi oszczędnościami, jest źle. Gorzej, gdy do nich dokłada. Może to być furtka do przyszłej grabieży środków z PPK, a w obliczu widma bankructwa rządy nie cofną się przed niczym. Sąd orzeknie, że to nie są środki prywatne, bo państwo dołożyło 20zł/mc i cześć.

    Odpowiedz
  • Ech..(2018-02-24 01:14) Zgłoś naruszenie 310

    Mógłbym napisać róbcie dzieci to być może na starość nie umrzecie z głodu. Przy okazji przeżyjecie największą przygodę w życiu i doświadczycie mnóstwa pozytywnych emocji. Ale nie napiszę bo mądrym tłumaczyć nie trzeba a pozostali i tak nie zrozumieją.:-)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wqR(2018-02-23 21:36) Zgłoś naruszenie 22

    OK

    Odpowiedz
  • oflerionex(2018-02-23 19:14) Zgłoś naruszenie 44

    autor ładnie za PISem

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-02-23 19:07) Zgłoś naruszenie 70

    Nie straszcie Polaków bo nie będzie babyboomu!!!Hehehe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mongolskie DNA(2018-02-23 19:02) Zgłoś naruszenie 316

    HAHAHA jak PO chciało podnieść wiek emerytalny aby Polacy mieli ciepła wodę w kranie to PIS pluł i wył. Obiecali, że emerytury nie będą niższe!!! są ich nagrania w tv i radio!!!!! Dziękujemy wyborcy PIS wy też to poczujecie.

    Odpowiedz
  • jj(2018-02-23 18:33) Zgłoś naruszenie 151

    "20-latkowie mogą otrzymać na rękę jedynie 38,6 proc" w wieku 65 lat czyli za 45 lat... Wynik z dokładnością do 1 dziesiątej !! Pełen szacun. Gratuluję niesłychanej dokładności wyliczeń.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz