Sprywatyzujmy wszystko! [WYWIAD]

17 marca 2018, 19:20
Źródło:MAGAZYN DGP
Ekonomia, gospodarka, biznes

Ekonomia, gospodarka, biznesźródło: ShutterStock

Błędem jest utożsamianie anarchii z brakiem reguł i prawa. To brak państwowego przymusu, ale nie brak porządku, a nawet nie brak hierarchii. Według mnie anarchia ma wręcz charakter konserwatywny - mówi profesor Josef Šíma.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (40)

  • et(2018-03-17 21:51) Zgłoś naruszenie 64147

    Nie ma pojęcia o ekonomii. Prywaciarze by nas ugotowali. Przykład: prywatne instytucje finansowe w 2007 r., które zbankrutowały i te wyciągały łapy po pieniądze podatnika. I dostały setki miliardów (uspołecznianie strat i prywatyzacja zysków). Inny przykład: samochody, pralki i inne dobra, które psują się po okresie gwarancji. Tandetne domy budowane przez deweloperów. Można mnożyć. Weźmy Rosję: to państwo a nie prywaciarze produkują sprzęt wojskowy lepszy a przede wszystkim tańszy niż jankeski. Prywaciarze nie są w stanie wyprodukować silników do rakiet i dlatego trzeba kupować RD-180 od Rosji. A prywatna służba u jankesów dostępna głównie dla bogaczy. To tego gościa mądralę trzeba sprywatyzować to może zmądrzeje. Wszystko prywatne to koncentracja władzy w rękach grupy bogaczy, którzy dadzą nam popalić.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • taka prawda(2018-03-18 12:25) Zgłoś naruszenie 433

    W Polsce żaden ustrój sie nie sprawdził i sie nie sprawdzi, jak powiedział dziadek pewnej znajomej. Panstwowe Polacy rozkradaja jak tylko moga i ile tylko moga udźwignaća potem jęcza że Panstwo na nic nie ma, , zaś prywatne to w Polsce jest prawie zawsze jest zrobiine, wyprodukowane po minimalnych kosztach, a ceny windowane na maxa.

    Odpowiedz
  • .....(2018-03-17 20:19) Zgłoś naruszenie 4257

    Pewnie,prywatna policja,szpitale i sądy to by było ciekawe,dla takich ludzi jak on to by było wygodne a my byśmy ucierpieli

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asd(2018-03-18 08:15) Zgłoś naruszenie 335

    Można to rozwiązać na zasadzie obowiązkowej składki na rzecz bezpieczeństwa publicznego, w skład której wchodziłaby ochrona policji oraz straży pożarnej. Działałoby to jak obecnie ubezpieczenia OC. Ale pewne kompetencje musiałby pozostać w rękach Państwa, bo kto wszczynałby postępowanie o morderstwo samotnej kobiety, która nie posiada rodziny? Kto zapłaciłby za dochodzenie? Niestety, ale anarchia to utopia, taka sama jak socjalizm :) Trzeba się skupić na poprawieniu jakości polskiej klasy politycznej, edukowaniu społeczeństwa, bo obecne jest skrajnie otumanione sposobem myślenia rodem z socjalizmu. Hieny polityczne czują się doskonale, przekupując ludzi ich własnymi pieniędzmi (patrz. 500+).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • J. Kaczmarek(2018-03-17 23:29) Zgłoś naruszenie 1816

    Proponuję : sprywatyzujmy rząd ! Jak wszystko to wszystko. Ktoś bredzi, inni to powtarzają i w ten sposób ludziom, którzy na lekcjach WOS-u słuchali nowych kawałków na mp3, robi się trociny w głowie. "O Boże, ale wielki jest twój ogród zoologiczny "...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Antonio(2018-03-17 20:17) Zgłoś naruszenie 1643

    Wy lewaki byście chcieli wszystko sprywatyzować i wprowadzić socjalizm.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • kTn(2018-03-18 00:26) Zgłoś naruszenie 125

    Bardzo dobrze, wprowadzić w Czechach anarchię, podzielimy się nimi z Niemcami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • you made my day(2018-03-17 21:29) Zgłoś naruszenie 1133

    "nie narzekają na niską jakość telewizorów, aut czy serwowanych im w restauracji posiłków" bhahahaha....

    Odpowiedz
  • Pełowiec(2018-03-18 08:17) Zgłoś naruszenie 109

    Sprzedam Polske na dogodnych ratach!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sid(2018-03-18 11:06) Zgłoś naruszenie 73

    Anarchizm w porównaniu do stalinizmu czy maoniznu czy dzikiego kapitalizmu sprawdził się,dopuki nie zniszczył go monarchizm korporację banki itd,,,,,syndykaty anarchistów świetnie działały,i co najważniejsze nie wykorzystywały ludzi

    Odpowiedz
  • Akwin(2018-03-18 11:21) Zgłoś naruszenie 75

    Anarchia nie może być konserwatywna, bo konserwatyzm ze swej natury wprowadza chrześcijańskie rozumienie człowieka, a to wymusza hierarchiczną strukturę społeczną, w tym istnienie państwa. Co prawda nie takiego, jakie dzisiaj widzimy, tylko ograniczonego do zadań minimum, ale jednak. Dziwi mnie jakim cudem ten człowiek ma tytuł profesora z takimi brakami.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Kaito(2018-03-18 16:34) Zgłoś naruszenie 71

    Socjaliści to grupa ludzi, którzy nie są na tyle zaradni i obrotni by kierować własnym życiem, a więc pod płachtą poglądów równości, sprawiedliwości a nawet odpowiedzialności społecznej próbują wszelkimi sposobami ograniczyć wolność i potencjał tych, którzy sobie radzą w życiu i są na tyle odważni by kierować własnym losem. Prawdziwym celem działań socjalistów jest czerpanie zysków z pracy innych po to by samemu utrzymać się przy życiu.

    Odpowiedz
  • czarna wołga(2018-03-18 14:27) Zgłoś naruszenie 33

    Niekontrolowany liberalizm i anarchizm zawsze prowadzą do komunizmu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • alta(2018-03-18 12:06) Zgłoś naruszenie 22

    Państwo to zazwyczaj kraina, oprócz biznesów i całego systemu ma indywidualny klimat tylko dla określonej wys-szer. geograficznej. Później zwyczaje , kulturę , język. Jakiekolwiek zakłócenie w tej kwestii wprowadza chaos.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-18 21:54) Zgłoś naruszenie 11

    Sprywatyzować można prawie wszystko ale trzeba zapewnić ludziom materialny byt i bezpieczeństwo!!!A to tak naprawdę nie działa w czystym kapitalizmie przez nasz wrodzony egoizm i dominację silniejszego nad słabszym!!!Dlatego jest też potrzebne silne i demokratyczne państwo (dystrybutor)!!!

    Odpowiedz