Niemieckie media: "Nie tylko w Paryżu, ale też w Warszawie tkwi klucz do przyszłości Europy"

17 marca 2018, 09:48 | Aktualizacja: 17.03.2018, 09:49
Źródło:PAP
Emmanuel Macron. Wystąpienie w głównej siedzibie pratii En Marche! w Paryżu, 10.04.2017

Emmanuel Macron. Wystąpienie w głównej siedzibie pratii En Marche! w Paryżu, 10.04.2017źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Christophe Morin

Komentując w sobotę niemiecko-francuski plan reform UE, "Sueddeutsche Zeitung" nalega, by opieszały dotąd Berlin w pełni zaangażował się we francuskie propozycje zmian, "Die Welt" apeluje zaś do władz o włączenie w ten proces innych krajów Unii, w tym Polski.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (37)

  • Czy oni nie widza smiesznosci tego absurdu(2018-03-18 10:54) Zgłoś naruszenie 14

    "W Polsce rodzi się dyktatura starego zakompleksionego kawalera-prawiczka" To klucz do przyszlosci Europy.. Czy oni naprawde nie widza smiesznosci tego absurdu??

    Odpowiedz
  • logik(2018-03-17 21:15) Zgłoś naruszenie 36

    to UE to komistka z niemiec i jakiś młokos? - to ja dziękuję za współpracę, a tak nawiasem to wystarczy pobazgroilić coś w jakimś brukowcu nie wartym grosza żeby upominać wspaniałą władzę wszechrzeszy? od dzisiaj jestem dziennikarzem macie mnie słuchać!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sid(2018-03-17 17:57) Zgłoś naruszenie 139

    zgoda buduje niezgoda rujnuje,,sąsiad,,, główny partner handlowy,,w przyszłości po powstaniu wspólnej europejskiej armii,sprzymierzeniec wojskowy,,,,,rozsadek musi zwyciężyć bo przez brawurę polska w swojej historii miała wiele problemów,,,,w tym położeniu geograficznym jak mówił Pilsucki Polska musi mieć jednego sojusznika, ,Niemcy lub Rosja????

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • .(2018-03-17 17:33) Zgłoś naruszenie 114

    Klucz do przyszłości europy został już przekręcony i UE będzie starym tetrykiem ale bez Polski. Jedynym słusznym posunięciem od 1990 roku było wejście do NATO, to jest najważniejsze, natomiast UE to projekt uderzający w NATO, Niemcy i Francja chcą pozbyć się USA i NATO z Europy.

    Odpowiedz
  • Xing(2018-03-17 16:37) Zgłoś naruszenie 81

    Problem według mnie leży w tym, że Niemcy chcą Europy jako jednego państwa - ale już na przykładzie Nord Streamu II widać, że taka Europa działałaby ze szkodą dla interesów swoich peryferiów. Wybór Niemiec zatem to, czy tworzyć twardy rdzeń i jeszcze mocniej się integrować, czy też jednak panować nad całym rynkiem zbytu w Europie, ale z mniejszym stopniem integracji. A gazociąg Nord Stream II ewidentnie wpisuje się w ten pierwszy nurt. Reszta Europy obserwuje to i kalkuluje, czy w tej sytuacji w przyszłości Wielka Europa w ogóle brałaby lokalne interesy pod uwagę, a przecież na tych peryferiach Europy( reszta poza: RFN, Francją, Belgią, Holandią, Luksemburgiem i Belgią ) też są wybory. Na razie Europa to nadal wspólny rynek, ale nie wspólna polityka energetyczna, zagraniczna, społeczna, militarna. Czy w imię powstania paru fajnych stanowisk te peryferia mają oddać władzę nad swoimi interesami osobom, które tych ineteresów nie widzą, lub nie rozumią, albo nie chcą widzieć. Aby utworzyć taką Europę, jaka marzy się Niemcom, należałoby zacząć uczyć jednego języka obcego we wszystkich krajach UE ( albo angielski, bo Brytyjczycy wychodzą, albo łaciny ) i stworzyć jednolity model nauczania wspólnej historii i zwyczajów ( by nie popełniać gaf ). I trzebaby stworzyć stanowiska w Wielkiej Europie dla dotychczasowych rzadzących w peryferiach Europy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polski mi żal....(2018-03-17 14:00) Zgłoś naruszenie 1968

    W Polsce rodzi się dyktatura starego zakompleksionego kawalera-prawiczka. Szkoda Polski....... Oby jak najszybciej wybory i pa pa z pisofczykami!

    Odpowiedz
  • Georealista(2018-03-17 12:55) Zgłoś naruszenie 316

    No proszę, dawniej ideałem III Rzeszy był aryjski Nadczłowiek [Ubermensch], dzisiaj ideałem IV Rzeszy Paneuropejskiej jest Nadeuropejczyk [Ubereuropaer]. Czyli - ideologiczny obłęd wiecznie żywy - jak zombie Lenina, bo teraz komunizm modny, bo najlepiej pasuje do totalnej odgórnej nakazowo-administracyjnej centralizacji. Uważam, że tych wariatów powinno się zamknąć w sanatorium i leczyć psychiatrycznie, żeby zaczęli kontaktować z rzeczywistością. Wielka Brytania ma dosyć tego obłędu, Włochy też, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Dania, Szwecja, Finlandia też [ sekunduje im "zza unijnej miedzy" Norwegia i Islandia], Polska, Czechy, Słowacja i Węgry też przeciw, doszła Austria, o Grecji nawet nie trzeba mówić. Hiszpanie i Portugalczycy wraz z Włochami i Grekami zaliczeni do "UE klasy B" [tzw. grupa PIGS] i ostro chcą kasy i zmian układu ekonomiczno-fiskalnego korzystnego tylko dla Niemców. Rumunia ma na pieńku z Brukselą , generalnie region wschodni od Norwegii po Bułgarię bardziej patrzy wojskowo na USA i ekonomicznie na Chiny, niż na Brukselę. Wychodzi, że "jedyna słuszna Unia" i owi wspaniali idealni Nadeurpejczycy to Niemcy i Francuzi i Belgowie. No to gratuluję wypierania rzeczywistości Eurokołchoźnikom Brukseli, Berlina i Paryża. Media Berlina zwyczajnie zaklinają rzeczywistość i bujają w wydumanych różowych obłokach lewackiego ideologicznego opium dla mas.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mirmil(2018-03-17 12:23) Zgłoś naruszenie 243

    Po ostatnim "Allachu Akbar!"" zastosowanym bezpośrednio wobec Merkel, ciekawe, czy aby coś do niej dotarło? Zobaczymy, chociaż jak ktoś ma fanatyczne poglądy oparte o ideologię szkoły frankfurckie, czyli Komuna 2.0 , to raczej wybierze wypieranie rzeczywistości w zaparte.

    Odpowiedz
  • Folksdojcz(2018-03-17 12:19) Zgłoś naruszenie 2011

    ..ale tylko z POwskimi pachołkami.

    Odpowiedz
  • Aro(2018-03-17 10:18) Zgłoś naruszenie 4710

    Rozumiem ze Europa to Niemcy i Francja...A propos; tzw.armis europejska pokazała na co ją stać np.w Srebrrnicy.Na ich oczach rozstrzelano kilka tysięcy ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Czarny humor(2018-03-17 10:17) Zgłoś naruszenie 28225

    Obecna polska "polityka" to kaczor, zacofany stary kawaler o dziewietnastowiecznych pogladach. To ma byc klucz do przyszlosci Europy? To niemiecki czarny humor. ))

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • zefirek(2018-03-17 10:16) Zgłoś naruszenie 13216

    Kraje Europy środkowo wschodniej,na pewno nie zgodzą się na Nord Stream 2. Jeśli Niemcy nie odstąpią od tego projektu, to UE może się rozpaść. Nord Stream 2 grozi kolejnym dyktatem i kolonizowaniem naszego regionu. Mam nadzieję że Niemcy wiedzą co robią ?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz