Szacunkowa wartość zamówienia to ok. 33,4 mln zł netto - można przeczytać w ogłoszeniu przetargowym.

Inwestycja jest dofinansowana z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Odcinek Łapy-Śniadowo-granica województwa to 68 km trasy z czego 47,5 km jest obecnie wyłączonych z eksploatacji - informowała wcześniej PAP Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku, która w styczniu 2018. wydała decyzję środowiskową dla tej inwestycji.

RDOŚ informowała wtedy, że w ramach rewitalizacji linii Łapy-Śniadowo-granica województwa będą m.in. przebudowane stacje Czarnowo-Undy i Śniadowo, zlikwidowana stacja Czerwony Bór, w Sokołach ma zostać bocznica, a zlikwidowana zbędna infrastruktura. Obecnie na długości 47,5 km linia ta jest nieczynna, wyłączona z eksploatacji.

W przetargowym ogłoszeniu podano, że w ramach inwestycji powstanie jednotorowa linia kolejowa, będą przeprowadzone prace odwodnieniowe, powstaną przejazdy drogowe, zainstalowane będą urządzenia potrzebne do prowadzenia ruchu kolejowego, urządzenia elektroenergetyczne, powstanie infrastruktura do obsługi podróżnych.

Wybrany w przetargu wykonawca przygotuje dokumentację, zdobędzie wymagane pozwolenia, w tym pozwolenie na budowę i inne decyzje administracyjne, przygotuje projekt budowlany.(PAP)

autor: Izabela Próchnicka

edytor: Sonia Sobczyk