W wyniku redukcji etatów całkowita liczba miejsc pracy w największym niemieckim banku we Frankfurcie spadnie poniżej 90 tys. Działania te mają przynieść Deutsche Bankowi oszczędności wysokości 800 mln euro tylko w tym roku.

Kroki te są elementem szerszej strategii Sewinga, polegającej na skupieniu się na europejskim rynku i odejściu od trwających ponad dwie dekady prób rywalizacji z wielkimi firmami z Wall Street w obszarze obrotu papierami wartościowymi.

Poprzedniemu dyrektorowi Deutsche Banku – Johnowi Cyranowi – nie udało się przeprowadzić skutecznej i szybkiej restrukturyzacji, więc jego miejsce w ubiegłym miesiącu zajął Christian Sewing.

“Przeprowadzenie cięć etatów wśród pracowników zajmujących się obrotem akcjami to bardzo dobry pomysł, odkąd ta część banku nie przynosiła oczekiwanych zwrotów z kapitału” – komentuje Neil Smith, analityk z Bankhaus Lampe. „Kluczową sprawą, na której koncentruje się Sewing, są koszty, a potem tym względem ubiegłoroczne wyniki banku okazały się rozczarowaniem” – wyjaśnia.

Dziś we Frankfurcie ma się odbyć generalnie zebranie zarządu banku. Osoby związane z tą instytucją twierdzą, że bank rozważa redukcję etatów nawet o 10 tys.

>>> Czytaj też: Ile kryteriów przyjęcia euro spełnia dziś Polska?