Wiecznie podzieleni. O co spierali się Polacy w czasach powstania

1 września 2018, 15:21 | Aktualizacja: 01.09.2018, 15:22
Źródło:MAGAZYN DGP
Polska protest pięść patriotyzm flaga

Polska protest pięść patriotyzm flagaźródło: ShutterStock

Wiele wskazywało na to, że w Królestwie Polskim zamiast powstania przeciwko Rosji wybuchnie wojna domowa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • Ciekawe(2018-09-01 18:20) Zgłoś naruszenie 230

    Nic się nie zmieniło

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tlik(2018-09-01 16:47) Zgłoś naruszenie 150

    Dzisiejsza sytacja polityczna w Polsce w pewnym sensie odzwierciedla tamta.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krios(2018-09-01 20:39) Zgłoś naruszenie 73

    To trochę tak jakbym widział dzisiejszą sytuację w PL. Trudno, najwyżej czeka nas kolejna katastrofa i ludobójstwo.

    Odpowiedz
  • chirurg(2018-09-02 12:53) Zgłoś naruszenie 54

    Totalitarna opozycja w Polsce i innych państwach, sterowana przez międzynarodową syjonistyczno-komunistyczną Chazarię, sprawcę obu wojen światowych, rewolucji bolszewickiej i ludobójstwa 50 mln obywateli Związku Sowieckiego w okresie 53 lat panowania Stalina, marionetki tejże Chazarii. Chazaria sprawuje bezwzględną kontrolę nad polityką wewnętrzną i zagraniczną rządu USA, państwa 320 mln niewolników nie zdających sobie sprawy ze swego zniewolenia. Wyjątkiem był krótki okres w czasach prezydenta J.F. Kennedyego, zamordowanego przez tę międzynarodówkę, gdy przywrócił druk waluty USA dolara przez drukarnię narodową w miejsce PRYWATNEJ drukarni FED, ustanowionej przez senatorów Chazarów w grudniu 1913 r. dla przechwycenia emisji dolarów przez klikę Rotschildów i Rockefelerów. Za tę decyzję spotkał Kennedyego po krótkim czasie wyrok śmierci w Dallas.

    Odpowiedz
  • chirurg(2018-09-02 23:14) Zgłoś naruszenie 30

    Błąd podczas dodawania komentarza - nie zostały uzupełnione wszystkie wymagane pola - jakie to pola NIE ZOSTAŁY UZUPEŁNIONE??? Czemu blokujecie komentarz??? Can you answer my question???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • chirurg(2018-09-02 23:44) Zgłoś naruszenie 20

    Dwa komentarze - dwa odwalone... Czuję się, jak czytelnik moskiewskiej Prawdy! Sama prawda, a ksiądz Profesor Tischner powiedziałby nawet, że to trzecia z prawd, odkrytych przez niego, zwana po prostu ********* prawda...

    Odpowiedz
  • chirurg(2018-09-02 23:59) Zgłoś naruszenie 20

    CUCHNĄCE TCHÓRZE POLITYCZNEJ POPRAWNOŚCI MADE BY "STARSZY" BRAT...

    Odpowiedz
  • chirurg(2018-09-02 23:30) Zgłoś naruszenie 20

    Krótko: LEPIEJ Z MĄDRYM ZGUBIĆ NIŻ Z GŁUPIM PRACZEM MÓZGÓW ZNALEŹĆ!!!

    Odpowiedz
  • chirurg(2018-09-02 23:38) Zgłoś naruszenie 20

    Lepiej z mądrym zgubić niż głupim praczem mózgów znaleźć - to odnosi się do ideowych kłamców z założenia, w tym do NKWD, KGB, UB, Gestapo itp. durniów szatańskiego chowu... Bo ojcem kłamstwa jest szatan, towarzysze! Polacy to znają nie od dziś i tego nie można zakrzyczeć w żaden sposób!

    Odpowiedz
  • chirurg(2018-09-02 23:54) Zgłoś naruszenie 20

    Jako studenci UJ na poligonie pod Kielcami w 1966 r. oddawaliśmy codziennie za wezwaniem prawników z naszej kochanej Alma Mater KAŁ na komunistyczny Wietnam. Chcę teraz na wzór tamtej operacji gniewu młodych ludzi gardzących kłamstwem zrobić to samo z portalem, który bezczelnie narzuca kłamstwo nie pozwalając publikować prawdy i to w prawie 30 lat po tzw. upadku komuny, a zatem chcę uroczyście oświadczyć, że oddaję na Was kłamcy mój CAŁY KAŁ, co do joty!! Absolwent chemii UJ 67r.

    Odpowiedz
  • chirurg(2018-09-02 23:27) Zgłoś naruszenie 11

    Jako uzupełnienie do mego komentarza dodaję niesamowity link, który wyjaśnia, kto pociąga za sznurki na świecie, kto kontroluje rządy. Ten materiał został opublikowany już dawno w USA, ale widzę że na tym portalu cenzuruje się materiały opublikowane w USA... Zatem, należałoby ten fakt zgłosić w ambasadzie USA w Warszawie, nieprawdaż?? Ponownie zamieszczam link, potem zostaje mi tylko interwencja dyplomaty USA.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • LO(2018-09-02 15:45) Zgłoś naruszenie 11

    Wymazywać z narodowej historii popełnione błędy i zbrodnie, czy uczyć się na nich? Czy Polacy potrafią uczyć się na błędach popełnianych w swojej historii? Nie! Nie sądzę, by przy wybiórczym nastawieniu do własnej historii mogło to być możliwe! Niestety, każdy polityk fałszuje polską historię dla własnych celów, aby służyła mu jako skuteczny oręż realizacji jego osobistych ambicji i celów. Gdy zdobywa władzę, to narzuca zafałszowaną wersję polskiej historii całemu narodowi! Najgorsze jest to, że do tego zakłamywania dają się wciągać też niektórzy zawodowi historycy, którzy traktują taką dyspozycyjność wobec polityków jako okazję i szansę do samorealizacji, do zdobywania autorytetu w społeczeństwie oraz osobistych materialnych korzyści. W efekcie szeroki ogół rodaków nie zna prawdziwej historii Polski, zwłaszcza tej najnowszej, a utrwala w sobie wszystko to, co buduje fałszywą dumę narodową oraz daje dobre samopoczucie. Przykładem jest budowanie i lansowanie świetlanej legendy o "żołnierzach wyklętych". Tymczasem przemilcza się przestępstwa i zbrodnie, jakich te oddziały dopuszczały się na cywilnej ludności przede wszystkim narodowości nie polskiej ale i polskiej, zwłaszcza gdy po zakończeniu II wojny światowej pozostały w konspiracji i podjęły tzw. zbrojną walkę z państwem komunistycznym. Przekształciły się wtedy w bandy rabusiów i morderców! Jest to naturalny proces degenerowania się każdej, nawet najbardziej wzniosłej idei, której nie można i nie daje się zgodnie z wizję jej twórcy zrealizować. Wtedy zwolennicy utopijnej idei poddają się jej pseudo realizatorom, którzy to zdobywają przyzwolenie i okazję do realizowania własnych osobistych celów metodami przestępczymi i zbrodniczymi! Wszelkie przestępstwa i zbrodnie polityczne, jakie były i są popełniane przez zwolenników określonych idei, stają się tabu dla kontynuatorów, którzy doszukują się w poglądach poprzedników własnego rodowodu i odwołują do ich postaw i działań, ale wybiórczo tylko do tych pozytywnych. W ten sposób są usuwane i wymazywane ze zbiorowej pamięci przestępstwa i zbrodnie polityczne poprzedników. Klasycznym przykładem takiej postawy i nastawienia do własnej historii są politycy i historycy współczesnej Ukrainy, którzy wbrew ustalonym faktom zaprzeczają, że Ukraińska Powstańcza Armia (UPA), która w latach 1943/1944 w Zachodniej Ukrainie przede wszystkim na Wołyniu dokonała masowej eksterminacji zamieszkującej tam ludności polskiej, jakoby UPA nie dopuściła się ludobójstwa. Jakim więc mianem, jeśli nie ludobójstwem należy określić, że UPA spaliła i zburzyła całe polskie wsie i miejscowości oraz zamordowała ponad sto tysięcy bez wyjątków mieszkających w nich mężczyzn, kobiet, dzieci i starców? Czy te zbrodnie UPA nie były ludobójstwem? Ze zbiorowej pamięci rządzący starają się wymazywać nie tylko zbrodnie antenatów politycznych, ale też, aby przypodobać się swoim wyborcom, przemilczać wszelkie narodowe przywary, które utrudniają i uniemożliwiają "zdrową" rywalizacje z innymi narodami. I jednostkom i narodom trudno przyznawać się bowiem do własnych błędów, a jeszcze trudniej z nimi walczyć i ich się wyzbywać! LO

    Odpowiedz
  • Bolszewika goń(2018-09-02 11:25) Zgłoś naruszenie 01

    Pisie powinni zaprzestać i przeprosić Polaków za wysługiwanie się Moskwie

    Odpowiedz
  • Do LO, fałszowanie historii to nic nowego, vide:(2018-09-02 17:20) Zgłoś naruszenie 01

    choćby Tietmar, Nestor, Gall Anonim, zresztą chyba wszyscy kronikarze tak mieli. Oddać chwałę państwa i monarchy je reprezentującego, a wymazać błędy, zbrodnie i porażki, chyba że przeciwników politycznych - wtedy uwypuklić, przerysować itd. Czyli klasyka, taki jest widać człowiek i pewnie nie da się tego zwalczyć. _ _ _ A Żołnierze Wyklęci wcale nie mieli wiele zbrodni za uszami, owszem zdarzyło się KILKA makabrycznych incydentów, z tym że są one do policzenia na palcach jednej ręki (przynajmniej o tylu wiem), zaś Rząd w Londynie i krajowe struktury błyskawicznie odcinały się od tego rodzaju oddziałów, zakazano też kategorycznie spożywania alkoholu partyzantom żeby nie dochodziło do czynów których później by żałowali. Takie są fakty. _ _ _ _ Pisząc stronniczo o Żołnierzach Wyklętych zdradziłeś zarazem swój ideologiczny korzeń.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • chirurg(2018-09-03 00:05) Zgłoś naruszenie 00

    I tak KTOŚ inny mądrzejszy od Was i nie przeraźliwie zastraszony poda do wiadomości szerszej publiki mój link. Już wcześniej to zrobił z innym trefnym materiałem! Ale do tego trzeba chłopa z ...jajami, a nie galaretę i mózg ...MEDUZY z Bałtyku!!

    Odpowiedz