Rekordowe podwyżki dla żołnierzy. Zyskają po 656 zł

13 września 2018, 15:40 | Aktualizacja: 03.10.2018, 11:18
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Wojsko

Wojskoźródło: ShutterStock

Od stycznia przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego wyniesie 5530 zł brutto. Kwotę oficjalnie potwierdziło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (84)

  • Krytyk(2018-09-16 20:18) Zgłoś naruszenie 6834

    Żeby zrozumieć to co jest tu napisane trzeba najpierw wiedzieć po co jest armia...tak więc po to żeby odstraszać potencjalne zagrożenia a walczyć gdy to już nie pomaga. Wyobraźcie sobie że nasza armia liczy 10tys. ludzi... każdy mógłby nas najechać a Ci co teraz najbardziej wrzeszczą pewnie uciekliby do rodziny za granicą lub po prostu postali się ze strachu... Zarobki muszą wzrosnąć bo inaczej nikt nie będzie chciał tam pracować. A w każdym kraju niestety armia jest potrzebna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Xyz(2018-09-16 20:07) Zgłoś naruszenie 10341

    Przypomnijcie sobie początek konfliktu na Ukrainie... Nagle wszyscy zaczęli pytać dlaczego tak mało mamy wojska? Proszę iść służyć i wtedy się wypowiadać, gdy trzeba zostawić rodzinę i spędzić parę miesięcy w roku na poligonach.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zolnierz(2018-09-16 20:01) Zgłoś naruszenie 6743

    Nikt wam nie kazal nie isc do wojska ;) Myslcie troche

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oburzony(2018-09-14 19:16) Zgłoś naruszenie 983

    Pieniądze powinny trafiać do służby zdrowia, a nie na tych śmierdzących leni. MON= studnia bez dna

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • u źródla (2018-09-14 09:53) Zgłoś naruszenie 7574

    Mam znajomą , która mieszka niedaleko osiedla, zamieszkałego przez wojskowych . Od lat oburzona podziwia ich nieróbstwo, opowiada o zwyczajach tam panujących oraz twierdzi, że przynajmniej od 15 lat nic kompletnie nie robią, i gdyby połowę z nich zwolnić, to by sie nic nie zmieniło.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Tony(2018-09-14 08:11) Zgłoś naruszenie 3722

    "Część nowego wojska mówi już wprost, że nie służy, tylko pracuje od 7.30 do 15.30 i później już nic ich nie obchodzi – zauważa generał Waldemar Skrzypczak, były wiceminister MON." Część?? Z moich obserwacji wynika, że znakomita większość...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ja(2018-09-13 19:40) Zgłoś naruszenie 23675

    Tyłek wam ściska. Trzeba było zostać żołnierzem.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Rafson(2018-09-13 17:01) Zgłoś naruszenie 8189

    ZA CO? Przecież ta nędzna armijka, bujająca się na sprzęcie z lat 60tych, nie obroniłaby nas nawet przez 2 tygodnie. SZRP to największe marnotrawstwo w historii Polski (polecam poczytać o okręcie ORP "Ślązak")!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • karp(2018-09-13 16:13) Zgłoś naruszenie 181240

    Wojskowi to tak naprawdę największe nieroby w państwie na utrzymaniu społeczeństwa. W czasach pokoju powinni zap.. przy publicznych inwestycjach. Nie wnoszą do PKB nic, a kosztują już 40mld zł rocznie.

    Pokaż odpowiedzi (17)Odpowiedz
  • pp(2018-09-13 15:55) Zgłoś naruszenie 8374

    No to wiecie, na co pójdą pieniądze z "Waszych" planów emerytalnych, prawda?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz