Tauron szacuje koszt dostosowania bloków do konkluzji BAT na ok. 800-900 mln złWarszawa, 02.10.2018 (ISBnews) - Tauron Polska Energia szacuje koszt dostosowania istniejących bloków energetycznych do konkluzji BAT na 800-900 mln zł, poinformował prezes Filip Grzegorczyk.

"Jeśli chodzi o modernizacje, to jest to przede wszystkim kwestia dostosowania jednostek wytwórczych do konkluzji BAT. Kilka bloków, w szczególności klasy 200 MW, będzie podlegało modernizacji. Koszt szacunkowo wyniesie w okolicach 800-900 mln zł" - powiedział Grzegorczyk podczas posiedzenia sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa.

Podkreślił, że kwota ta dotyczy zarówno spółki zależnej Tauron Wytwarzanie, jak i Tauron Ciepło.

Bloki muszą zostać dostosowane do konkluzji BAT do 2021 r. BAT to standard służący określaniu wielkości emisji zanieczyszczeń dla większych zakładów przemysłowych w UE.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)