Sąd Najwyższy w Indiach nakazał władzom regionu stołecznego New Delhi umożliwienie składania skarg, zażaleń i donosów na kontach odpowiednich instytucji w mediach społecznościowych.

O sprawie informuje serwis qz.com.

“CPCB (Central Pollution Control Board) niezwłocznie stworzy konto w mediach społecznościowych, gdzie obywatele będą mogli bezpośrednio składać swoje skargi” – orzekli w poniedziałek sędziowie SN Madan B Lokur, S Abdul Nazeer, oraz Deepak Gupta.

Choć wcześniej SN nakazywał już tworzenie specjalnych serwisów internetowych, które zajmują się tym problemem, to tym razem po raz pierwszy zdecydował, aby za pośrednictwem mediów społecznościowych dotrzeć do jak największej liczby obywateli.

Decyzja sądu ma być kolejnym sposobem na to, aby próbować rozwiązać problem niezwykle dużego zanieczyszczenia powietrza, które obserwuje się w regionie New Delhi.

„Istnieje szeroko rozpowszechniony proceder palenia śmieci oraz nielegalnych budów, które są bez żadnej kontroli. Dzięki mediom społecznościowym obywatele mogą raportować nieprawidłowości, system staje się bardziej przejrzysty” – komentuje Roychowdhury z think-tanku Centre for Science and Environment.

>>> Czytaj też: Nie wygramy szybko walki ze smogiem. Ale możemy nie wpuścić go do mieszkań