Nici ze zliberalizowania polskiej polityki migracyjnej. To poważny problem dla firm

4 grudnia 2018, 20:07 | Aktualizacja: 04.12.2018, 20:15
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Domodedovo Airport, Moskwa, Rosja

Domodedovo Airport, Moskwa, Rosjaźródło: ShutterStock

Stanęły prace nad ustawą, która miała zliberalizować politykę migracyjną. A tym samym ulżyć przedsiębiorcom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

 • robert(2018-12-05 08:49) Zgłoś naruszenie 30

  Ja mogę ulżyć polskiemu przedsiębiorcy (a ten ma gotówkę w kieszeni) po prostu zażądam podwyżk.i

  Odpowiedz
 • Mony(2018-12-05 02:43) Zgłoś naruszenie 80

  Jako Polak jestem przeciwny sprowadzania nam do kraju obcych kulturowo ludzi z Indii, Bangladeszu, Filipin. Jak płacę zrównają się z zachodnimi to znajdą się chętni do pracy. Dzisiaj nie opłaca się pracować. Jak stawki wzrosną to Polacy za granicy których wyjechało 2,8 miliona wrucą. Pracodawcy nie są najważniejsi w tym kraju. Dla ich wygody nie można niszczyć kraju. Wystarczy popatrzeć do czego taka polityka liberalnego podejścia do migracji prowadzi. Czy chcemy na co dzień żyć w strachu jak we Francji. Spalone samochody, zniszczone sklepy, pobici ludzie. Jeśli już kogoś brać to najpierw swoich któży wyemigrowali i Białorusinów. Pod żadnym pozorem muzłumanów. Jak jakiś pracodawca będzie nalegał na sprowadzanie ********** do pracy to w pysk go i znacjonalizować jego firmę a jego wysłać do Bangladeszu.

  Odpowiedz
 • df(2018-12-05 02:04) Zgłoś naruszenie 41

  Przedsiębiorcy zamiast czekać na rząd powinni sami ściągać repatriantów ze wschodu.

  Odpowiedz
 • NIECH TERAZ NIEMIECKIE FIRMY ULŻĄ DONALDOWI TUSKOW(2018-12-05 00:55) Zgłoś naruszenie 30

  PRZYNAJMNIEJ PRZESTALI NAZYWAC TO JUŻ ULGA DLA POLSKIEJ GOSPODARKI!

  Odpowiedz
 • guru122(2018-12-05 00:18) Zgłoś naruszenie 111

  W Polsce mają rosnąć zarobki, bo do zachodnich daleko, a cześki polskiego byznesu jak ich nie stać na pracownika, to niech zwijają te swoje "byznesy" i jadą do holandii na saksy.

  Odpowiedz
 • df(2018-12-04 23:51) Zgłoś naruszenie 71

  Może to być bardzo mądra, skorelowana z pogarszającą się koniunkturą decyzja. Jeśli bida wypchnie ludzi z Anglii to niech wrócą do dobrej białej Polski a nie do Bangladeszu Europy

  Odpowiedz
 • heh(2018-12-04 23:11) Zgłoś naruszenie 162

  Za malo "inzynierow i lekarzy" z Afryki i Bliskiego Wschodu w Polsce, ze Forsal rozdziera szaty? Niemieckie media zawsze beda niemieckimi mediami.

  Odpowiedz
 • Kuskus niedźwiedzi(2018-12-04 21:50) Zgłoś naruszenie 251

  Stworzyć odpowiednie warunki to masa ludzi wróci z emigracji. Większość miejsc pracy to taki poorwork, co z tego, że masz pracę, stała umowę jak i tak jesteś biedny i trudno na wakacje pojechać.

  Odpowiedz
 • Jacek(2018-12-04 21:20) Zgłoś naruszenie 222

  Przecież Polska w ostatnich latach przyjęła najwięcej imigrantów w całej UE, o czym nikt z KE oraz z PIS nie chce głośno mówić. Tylko myśmy zrobili to z głową - przyjęliśmy bliskich kulturowo Ukraińców, a nie zupełnie obcych "lekarzy" i "profesorów" z dalekich krajów, jak Niemcy i Francja. Coś na podobieństwo UK gdy brała naszych rodaków, wtedy przecież nikt nie mówił o ich solidarnym rozlokowywaniu po całej UE. Tak więc nasza polityka migracyjna jest bardzo liberalna. Białorusinów , Rosjan witamy z otwartymi rękami.... Niestety UE to gra interesów i nich nikt nie wierzy że dostajemy od niej cokolwiek za darmo...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mirmił(2018-12-04 20:47) Zgłoś naruszenie 354

  Żaden problem - zamiast rozdawać za darmo polskie obywatelstwa osobnikom Narodu Wybranego, którzy po polsku słowa nie umieją powiedzieć, dokonajmy prawdziwej akcji "Most" dla sprowadzenia Polonii ze Wschodu -z Kazachstanu, FR, Ukrainy, Białorusi itd. A nasze władze były i są oporne w tym względzie - zamiast ułatwić ze wszystkich sił i zasponsorować w konkretnej szerokiej, zaplanowanej akcji, ZAINWESTOWAĆ w kapitał ludzki - w realne polepszenie demografii Polski na skalę strategiczną. I to póki jeszcze można to zrobić.... Niech wreszcie polski rząd zacznie dbać o Polaków i o Polskę.

  Odpowiedz
 • dds(2018-12-04 20:45) Zgłoś naruszenie 292

  dokladnie jaki brak pracownikow wystarczy ze firma da troche wiecej niz minimum i chetnych nie brakuje

  Odpowiedz
 • brawo blokowac (2018-12-04 20:35) Zgłoś naruszenie 513

  Brawo najważniejsze wprowadzić zakaz przyjmowania ludzi do pracy z miejsc takich jak Pakistan,Bangladesz..Jak tam są traktowani chrześcijanie pokazały ostatnie wydarzenia z Asia Bib.Kolejny dowód,że oni nienawidzą naszych wartości i będą narzucać swoje.Przyjmować ludzi do pracy tylko z rejonów bliskich nam kulturowo.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Newsy(2018-12-04 20:34) Zgłoś naruszenie 364

  Jak PiS popuści wodze to mogą się pożegnać z władzą po wyborach, ludzie już mają dosyć robić za miskę ryżu, a tu jeszcze im podsyłają biedaków z innych państw. Rozumiałbym jakbyśmy byli bogatym krajem i nie byłoby komu robić. Ale u nas jest problem nie z pracą i pracownikami ,a nędznymi zarobkami nie pozwalającymi na godne życie.Co z ludźmi po 50 nikt ich nie chce zatrudniać bo za starzy to jest skandal na zachodzie to podchodzi pod dyskryminacje i można wyciągnąć kasę w sądzie za takie podejście do ludzi

  Odpowiedz
 • zenada(2018-12-04 20:24) Zgłoś naruszenie 594

  Widzę, że proimigracyjna propaganda na forsalu trzyma się mocno. Na szczęście ludzie mają mózgi i będą weryfikować waszą propagandę typu olaboga brak pracowników.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze