Największe gospodarki w 2030 roku. Nieoczekiwana zmiana miejsc w rankingu PKB

8 stycznia 2019, 16:00 | Aktualizacja: 11.01.2019, 13:49
Źródło:Bloomberg
10 największych krajów według nominalnego PKB do roku 2030

10 największych krajów według nominalnego PKB do roku 2030źródło: Forsal.pl

Do roku 2030 lista dziesięciu największych gospodarek świata będzie zdominowana przez państwa dziś należące do grupy rynków wschodzących - wynika z prognoz Standard Chartered Plc.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (42)

  • MC(2019-02-12 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    Instrukcja obsługi: 1. Zapisać stronę 2. otworzyć w 2030 roku - uwaga niebezpieczne, można umrzeć ze śmiechu. Ech eksperci.....

    Odpowiedz
  • esbek(2019-01-16 21:54) Zgłoś naruszenie 21

    Oczywiście totalna bzdura. Turcja startująca z PKB 718 mld przy 20% wzroście corocznym w 2030 roku miała by 6 400 mld PKB. Chyba, że ktoś się pomylił i zamiast 2050 roku wpisał 2030.

    Odpowiedz
  • Szalonydentysta(2019-01-12 16:04) Zgłoś naruszenie 32

    Bzdurna analiza. Faktycznie Rosja wyżej od niemców? Egipt rozwinięty jak i oni? Albo strzelane w ciemno albo poprzepłacany ten ranking. USA też zbyt mocno wyprzedzone przez Azje. Niezapominajmy że oni ciągle też mają PKB na plusie ok. 3% wi3c to niemożliwe

    Odpowiedz
  • Plagiat(2019-01-10 18:09) Zgłoś naruszenie 13

    Taka opcja możliwa jest jedynie po 3 wojnie światowej,w której Polska niestety byłaby po stronie przegranych.

    Odpowiedz
  • Lukey (2019-01-09 19:41) Zgłoś naruszenie 51

    Problem z tym rankingiem jest taki, że pokazuje wartość w parytecie siły nabywczej, a to nie jest rzeczywista wielkość. Poza tym jest po prostu zbyt optymistyczny dla krajów rozwijających się.

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-01-09 18:03) Zgłoś naruszenie 41

    W wypadku Rosji PPP do NOMINAL wynosi ponad 3 a w rzeczywistości jest poniżej 2

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mj12(2019-01-08 23:34) Zgłoś naruszenie 74

    W Niemczech technicznie mamy już recesję, giełda w USA się chwieje a oni piszą o ~8% wzrostu w Indiach w 2020. Po prostu kisnę xD

    Odpowiedz
  • Damian(2019-01-08 18:46) Zgłoś naruszenie 122

    Tu jest analiza zrobiona przez PWC. Mniej więcej podobny ranking: https://www.pwc.com/gx/en/world-2050/assets/pwc-the-world-in-2050-full-report-feb-2017.pdf Pamietajmy o tym, że ten ranking uwzględnia PKB według parytety siły nabywczej (PSN), a nie nominalnej. Ogólnie PKB według PSN potrafi w przypadku krajów rozwijających się być kilkakrotnie większy (2-wu lub nawet 5 krotnie) od tego nominalnego. Z krajami wysoko rozwiniętymi sytuacja jest odwrotna, gdzie PSN jest nawet 1,5 razy mniejszy niż nominalny. Stad tyle krajów rozwijających obecnie w tym rankingu. Ranking PKB nominalny byłby całkiem inny...

    Odpowiedz
  • PKB(2019-01-08 18:08) Zgłoś naruszenie 1533

    Do porównań najczęściej używa się PKB per capita (na obywatelska głowę). Nasze PKB porównywalne jest z PKB Szwecji. Problem z tym, że Szwedów jest 4 razy mniej, więc nasze osiągnięcia to tragedia. Troche lepiej wypadamy na tle Czech, tylko 1,8 sa od nas lepsi, a Słowacy 1,4 razy lepsi. W sumie My, to ogon PKB. Ps. Kilogram naszego eksportu to 0,4€, Niemiec 2€. I znowu ogon.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Newsroom(2019-01-08 17:57) Zgłoś naruszenie 4929

    Niemcy zgoda będą zjeżdzać na pysk, kończy się powoli niemiecki eksport , ale Rosja ? hihih Rosji w tym rozdaniu George Friedman nie widzi na tak wysokim miejscu. Niemcy i Rosja się kończą, to dobra wiadomość dla naszego regionu ! Friedman rzadko się myli właściwie do tej pory się nie mylił.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • OFIARA RUDEGO ZŁODZIEJA(2019-01-08 17:34) Zgłoś naruszenie 12815

    Egipska gospodarka większa od Niemieckiej? XD Pokazcie ten wykres uchodzcom! moze tam pojadą zamiast do UE! (jeśli uwierza) :))))

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Fatality(2019-01-08 16:40) Zgłoś naruszenie 8326

    w pierwszej 10tce nie bedzie ani Turcji ani Rosji ani Egiptu. Jako takie szanse ma na to Brazylia. Idiotyczna analiza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nord(2019-01-08 16:34) Zgłoś naruszenie 20441

    Rosja z większą gospodarką niż Niemcy, Ci analitycy powinni zmienić pracę.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Terminator(2019-01-08 16:34) Zgłoś naruszenie 4852

    @baba ze wsi: Rosja żeby tylko przetrwała do 2030 roku bo jak nie przetrwa to my Polacy będziemy w Polsce mniejszością!!! Ukraińców mamy teraz "tylko" 2-3 miliony (legalnie+nielegalnie) a dalsza eskalacja konfliktu i biedy na Wschodzie doprowadzi do niesamowitej liczby 10 milionów Ukrainców w Polsce i bardzo, bardzo niskich zarobków i bardzo wysokich kosztów socjalnych!!! To byłaby ruina dla naszej gospodarki, bieda i dodatkowa emigracja kilku milionów Polaków za "chlebem"!!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Terminator(2019-01-08 16:18) Zgłoś naruszenie 10625

    Turcja na 5. miejscu??? Hmmmmm, no to porządnie muszą sie rozmnożyć oraz mieć wzrost gospodarczy na poziomie ponad 5% rocznie do 2030r.!!! Wzrost obywateli z 82 mln. do ponad 200 mln. obywateli w 2030r. jest chyba nawet dla Turcji nie osiągalny!!! Powiem tylko jedno: czary - mary!!! LooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-01-08 16:14) Zgłoś naruszenie 17454

    Rosja ?? Mój Boże, oby tylko przetrwała do 2030 roku hahahha

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz