Polska szkoła zabija myślenie. Winny jest system i podstawa programowa

26 marca 2019, 21:16 | Aktualizacja: 20.05.2019, 13:59
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Czego uczy szkoła

Czego uczy szkołaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Tak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii „Szkoła dla innowatora”. Winny jest system edukacji. W tym podstawa programowa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (59)

  • TylkoKonkretnaReforma.(2019-04-22 21:05) Zgłoś naruszenie 10

    Bo z Nauczycielem jest jak z Księdzem czy Lekarzem... powinni tam pracować ludzie z "powołania" którzy potrafią przekazywać wiedzę i potrafią zainteresować uczniów przedmiotami itp. Pewnie program nauczania też jest do d... i nie uczy uczniów samodzielnego i logicznego myślenia. Niestety.

    Odpowiedz
  • zzzppp(2019-04-18 12:32) Zgłoś naruszenie 10

    mam 60 lat. ok. 30 lat temu skończyłam "Pedagogikę twórczego myślenia". Już wtedy na zajęciach była o tym mowa. Po ukończeniu pedagogiki podsumowałem nauczanie w szkole średniej. Wyszło, że na 41 nauczycieli, z którymi miałem zajęcia 3 lub 4 mogłem nazwać nauczycielami. Pozostali byli zainteresowani innymi sprawami. Nauczycielki, co ugotować na obiad, makijaż itp. Panowie, czy w weekend będą brały ryby... Ostatnim tematem było nauczanie.

    Odpowiedz
  • katastralny (2019-04-17 14:45) Zgłoś naruszenie 10

    jak w komunie, glupimi latwiej rzadzic, dlatego sprowadaja ukrincow, ktorzy maja znac minimalnie prawo i tylko z agencjami pracy wspolpracowac...a zmian w rejestrze zabytkow(wojew urz och zabyt) u czy w wykazie zabytkow(mpzp) nie ma...i jak przychodzi co do czego jest sie w 4 literach...ale to inna historia

    Odpowiedz
  • mama(2019-04-14 08:32) Zgłoś naruszenie 10

    .szkola?! Rodzice pozwalający juz malym dzieciom na spędzanie calego wolnego czasu przed telewizorem i komputerem! Technika jest wspaniala ale wykorzystywana umiejetnie a nie tylko do biernego odbioru czy grania w gry. Potem te przymulone fzieci ida do szkoly i domagaja sie komputera na lekcji bo tlumaczenie nauczyciela nie docieta, nie ma reklam, szybkiego tempa , muzyki w tle i glupkowatych sloganow ktore szybko wpadają do glowy

    Odpowiedz
  • ona(2019-04-09 07:01) Zgłoś naruszenie 00

    I jak to chcecie zrobić, skoro w polskiej szkole kolorową kredę zakupioną z własnych środków przynosi nauczyciel.

    Odpowiedz
  • ja(2019-04-08 02:06) Zgłoś naruszenie 12

    Bo nauczyciele za mało zarabiają!! zarobi 30 tys na miesic to wyprodukuje geniuszy.. a teraz klientów dla korepetytorów... żałosny nasz kraj i tyle.. kiedyś nauczyciele mniej mieli a byli dużo lepsi, teraz pokonczyli szkółki prywatne (dużo z nich) i wołaj maaaaałooo

    Odpowiedz
  • beznadzieja(2019-04-07 18:38) Zgłoś naruszenie 50

    Polska szkola nie uczy samodzielnego myslenia, rozwiazywania problemow, wspolpracy z innymi itp. Wymaga uczenia sie na pamiec rzeczy niepotrzebnych i dawno nieaktualnych. To dobre na lekcjach religii ale w nowoczesnym swiecie zupelnie nieprzydatne. Moze przyszle pokolenia beda mialy lepsze szanse..

    Odpowiedz
  • oPolak(2019-04-05 11:28) Zgłoś naruszenie 30

    Pytanie ilu z tych 700 tys. nauczycieli potrafi być kreatywnymi? ilu potrafi się tego nauczyć? ilu chciałoby? (wszyscy mówią o długoletniej negatywnej selekcji do zawodu)

    Odpowiedz
  • skorpion(2019-04-01 05:07) Zgłoś naruszenie 40

    Uczyl Marcin Marcina.......A w dodatku Marcin zada tylko 1 tysiac na miesiac podwyzki. Jeden tysiac ! A za ile zyja najbiedniejsi emeryci? Pomyslalas Pani Szydlo? Nie pomyslalas bo tatus grubiorz przynosil do chalpy 13stki,14stki, 15stki....wiec dobrze sie zarlo za taka kase.Prawda? Szydlo do worka !!!

    Odpowiedz
  • abc(2019-03-31 12:24) Zgłoś naruszenie 130

    Ten system tworzą ludzie, system edukacji poznałem jako uczeń i student ... i wiem dobry nauczyciel to przekazana rzetelnie wiedza i wychowanie ... osoba na stanowisku nauczyciela -stawiacz stopni = zniechęcenie do przedmiotu i brak wiedzy. Obecnie stawiaczy stopni jest ~80 % czyżby przypadek że pokrywają się z tymi co chcą strajkować ?

    Odpowiedz
  • Jan(2019-03-31 09:51) Zgłoś naruszenie 10

    Sysytem jest tak zrypany ,że nauczyciele zalecaja dzieciom kupno drogich długopisow ktore zmazywalnych .A efekt jest taki ze dziecko nie mysli co pisze i jak pisze bo przyzwyczajone jest ze mozna zmazac !

    Odpowiedz
  • Nauczyciel (2019-03-30 23:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mam uczyć nowocześnie z Windows xp i Office 2007 w 2019 roku????? Kasy na nowy sprzęt ni ma... Słyszę to od lat. 4 roboty i 1 tablet do nauki programowania... Mam uczniów młodszych od komputerów jakie mam w pracowni... Ale 300zł wyprawki, 500+ jest... A społeczeństwo oczekuje, że będę nową siłaczką i zakupię ze swojej pensji sprzęt do szkoły, bo przecież taka misja nauczyciela... A rząd mi mówi: trzeba rodzić dzieci, a nie domagać się godziwej zapłaty... 3 dzieci i 1500zł bez łaski i strajku dostanę od ręki i 900 zł wyprawki... Aaaa sorki... Jakiej zapłaty za 3h pracy dziennie i 6 miesięcy wakacji...

    Odpowiedz
  • Pióro(2019-03-29 14:23) Zgłoś naruszenie 20

    Powód szkoły jest aby zastąpić pusty mózg, z otwartym. A tylko go pełnić "wiedzą" typu daty i fakty nie przygotuje następne pokolenie do potrzeb nowoczesnej gospodarki.

    Odpowiedz
  • Korynt(2019-03-29 08:00) Zgłoś naruszenie 261

    Niestety to nie do końca prawda. Kreatywność zabijają sami nauczyciele, personalnie "usadzając" uczniów, którzy są ciekawi, którzy zadają pytania, którzy mają wątpliwości. Tacy uczniowie są wymagający, trzeba poświęcić swój czas, trzeba zmienić tok utartego myślenia, trzeba się wysilić by z nimi pracować. A tego nikt nie chce. Nauczycielom się nie chce. Bardzo niewielu się chce, ale to za mało, że by uczniowie zgłębili wiedzę, polubili przedmioty, zainteresowali się. A nawet jeśli się interesowali, to leniwi nauczyciele skutecznie zabiją to zainteresowanie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Monika(2019-03-28 07:21) Zgłoś naruszenie 131

    Przykład Dania. Nie za wiele prac domowych język zna każdy bez korepetycji mało stresu i się da. A córka nie odbiega nic od polskich dzieci. Także dziadostwo

    Odpowiedz
  • janio (2019-03-28 07:18) Zgłoś naruszenie 101

    Trzeba faktycznie w szkole wprowadzac innowacyjnosc i pobudzac wyobraznie dzieciakow. Sam pracowalem jako nauczyciel. Wcale nie dolowalem dzieciakow ktorzy nie byli grzeczni. Najbardziej fajni byli aktywni uczniowie. Dzieciaki lubily do mnie przychodzic na lekcje do tego stopnia ze zaczeli nazywac mnie WOJKU, przychodzily i lapaly mnie zareke, a ich rodzice apelowali do mojej szefowej zebym ja prowadzil z nimi lekcje.

    Odpowiedz
  • Przemek(2019-03-27 19:38) Zgłoś naruszenie 71

    700 tysięcy osób to 2% elektoratu,czyli dzieci tez mogą głosować,ciekawe te wyliczenia,trzeba tak manipulować cyframi,żeby pasowało do emocji,jakie chcecie w ludziach wywołać

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pjd(2019-03-27 17:59) Zgłoś naruszenie 61

    te obrazy są strrrasznie naćkane... Trzeba mieć wielki monitor i młody wzrok.. A nie moglibyście tego rozbić na 4-8 osobnych zdjęć? a właściwie to niesklejać?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Miko(2019-03-27 15:44) Zgłoś naruszenie 150

    Obudzili się na koniec edukacji. Ilość zmian generowanych przez kolejne rządy nigdy nie przyniosła nic dobrego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jacenty(2019-03-27 15:27) Zgłoś naruszenie 2931

    Podwyżka zarobków nauczycieli to szansa dla szkoły i dla dzieci. Wyższe zarobki przywiodą do szkoły nowych, młodych i dobrze wykształconych nauczycieli, którzy będą promowali nowatorskie metody nauczania. Wprowadzą też element konkurencji na rynku nauczania i zmuszą innych nauczycieli do samokształcenia, aby utrzymać się w zawodzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz