Boćkowska o wyborach z 1989 r.: Po 30 latach nie musimy udawać, że byliśmy herosami [#30LatWolności]

24 maja 2019, 08:52 | Aktualizacja: 03.06.2019, 11:19
Tylko na Forsal.pl
Muzeum PRL

Muzeum PRLźródło: ShutterStock

Nie było tak, jak lubimy sobie wyobrażać, że Polacy byli narodem, który wziął, zebrał się i zwalczył komunę – z Aleksandrą Boćkowską, autorką książki „Można wybierać. 4 czerwca 1989” rozmawia Kamila Buchalska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • GS(2019-05-24 09:58) Zgłoś naruszenie 1658

    Wielkie dywagacje na temat ustawionych wyborów, gdzie po stronie Solidarności Komuna wystawiła dziesiątki swoich agentów. Ani wolne to były wybory, ani uczciwe (z powodu tych TW, którzy przed naście lat obwoływali się potem autorytetami. Niektórzy jeszcze żyją i nadal "bronia Konstytucji" ;o)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-05-24 14:21) Zgłoś naruszenie 12211

    Bossy z Solidarności od początku współpracowali z organami PZPR a po 1989r. razem sprzedali Polski majątek i stworzyli prawdziwą biedą w Polsce! Solidarność służyła jako taki filter dla ówczesnych władz bo kontrola była bardziej możliwa niż jakby stworzyły się różne ugrupowania i to paramilitarne tak jak po wojnie!!! Solidarność przedłużyła życie komunizmowi w Polsce o kilka dobrych lat!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • siema(2019-05-24 14:48) Zgłoś naruszenie 808

    Wszystko to była ustawka. Pseudodemokracja za majątek oddany komunistom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Qwertyk(2019-05-24 11:22) Zgłoś naruszenie 270

    Blokowanie treści poprzez zmuszanie oglądania filmików to już przesada. Rozumiem reklamy pomiędzy treścią ale zmuszanie do oglądania i odpowiadania na durne pytanie z reklamy. Nie upodlajmy się już tak!

    Odpowiedz
  • TakaPrawda(2019-05-24 13:18) Zgłoś naruszenie 232

    Problemem nie jest transformacja, tylko leśne dziadki zapierające się wszelkich zmian.

    Odpowiedz
  • Adriam(2019-05-24 15:16) Zgłoś naruszenie 199

    Twaróg czyli biały ser za komuny był zawsze, podobnie jak żółty którego zawsze były min 3 gatunki morski, trapistów, i jeszcze jeden który zapomniałem. Twarogu sklepy nie brały dużo z mleczarni bo mało kto to kupował. Za to po reformie Balcerowicza to przez kilka lat jadłem tylko chleb z dżemem truskawkowym na śniadanie i kolacje a na obiad wyłącznie kluski twarogowe czyli kopytka.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Rysio(2019-05-24 14:39) Zgłoś naruszenie 125

    W 1993 naiwne społeczeństwo masowo głosowało na pseudokomunistów i PSL miało dość solidaruchów. Doceniło zalety PRLu i marzyło o jego powrocie, niestety było za późno ... Lewicowo - ludowe rządy nic dla pogrążających się w rozpaczliwej biedzie i beznadziei mieszkańców po PGR owskich wsi, małych miast i miasteczek czy osób bez pracy po 30 -tace nic nie zrobiły.

    Odpowiedz
  • Tiljuki(2019-05-25 00:39) Zgłoś naruszenie 68

    A ja twierdze, ze przez te 30 lat Polacy dostali za duzo, za szybko i nijak nie potrafia tego co dostali docenic. Narod jest zepsuty jak nigdy a ostatnio to juz psuje sie go zupelnie na potege. Jak przyjdzie kryzys (a przyjdzie, bo musi) to wszystko bardzo nieladnie odbije.

    Odpowiedz
  • WYJECHANY(2019-05-26 15:53) Zgłoś naruszenie 20

    W PRL kobiety sae decydowaly o swym ciele.Teraz nie. Zaklamanie.Oczywiscie ze decydujecie.Z tym ze dziecko nie jest waszym cialem..W polowie jego genotyp jest genotypem ojca.Koniec kropka.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-05-24 15:25) Zgłoś naruszenie 110

    Uf, to jednak wypada komunistom podziękować,no A lewaki tak ma nich psiocza.

    Odpowiedz