"Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzyły porozumienie code share z Singapore Airlines, na bazie którego uruchomione zostaną nowe rejsy" - poinformował w środowym komunikacie LOT.

Jak przekazała spółka, od 14 czerwca br. pasażerowie będą mogli korzystać z dodatkowych możliwości dolotu z Singapuru do Melbourne i Sydney w Australii. Zaś po uzyskania zgody regulacyjnej ze strony władz nowozelandzkich, code share zostanie wprowadzony na trasach z Singapuru do Auckland, Christchurch oraz Wellington w Nowej Zelandii. Spółka zapewnia, że uzyskanie zgody ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

"Rejsy z Singapuru do Nowej Zelandii i Australii są odpowiedzią na obecne zapotrzebowanie pasażerów i uzupełnieniem dotychczasowej oferty. Tym samym rozwijamy sieć połączeń pod kątem pasażerów tranzytowych. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny jesteśmy usatysfakcjonowani, że to porozumienie, pomiędzy LOT-em a Singapore Airlines Limited zostało rozszerzone - powiedział cytowany w komunikacie prezes LOT Rafał Milczarski.

Jak tłumaczy Milczarski, linia zdecydowała się na rozszerzenie współpracy z singapurskim przewoźnikiem ze względu na "bardzo duży potencjał turystyczny tych rejonów świata".

"Między Europą a Singapurem podróżuje prawie 3 mln pasażerów rocznie. Kraj ten jest bramą dla dalszych podróży w głąb Azji a także do Australii i Oceanii. To gwarantuje naszym pasażerom, podróżującym do Australii czy Nowej Zelandii, dogodne połączenia tranzytowe" - powiedział Milczarski.

Reklama

LOT w maju 2018 roku zainaugurował bezpośrednie połączenie między Warszawą a Singapurem. To piąta bezpośrednia trasa rozkładowa LOT-u do Azji, w tym czwarta dalekodystansowa - po Pekinie, Seulu-Incheon i Tokio-Naricie.

Spółka podkreśla, że rozwój oferty "to element strategii rentownego wzrostu LOT-u na lata 2016-2020, którą polski przewoźnik zrealizował przed terminem". "Obecnie trwają prace nad strategią na lata 2020-2027" - dodano.

LOT w ubiegłym roku przewoźnik przewiózł ponad 8,9 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż rok wcześniej. Przewoźnik ma w swojej ofercie 111 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta