Emerytury stażowe wejdą jednak w życie? "Musi być rozwiązany problem prawie miliona osób"

20 sierpnia 2019, 09:31 | Aktualizacja: 20.08.2019, 09:55
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowie

KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Związkowcy domagają się emerytur bez względu na wiek dla osób z najdłuższym stażem pracy. Mają poparcie Andrzeja Dudy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (116)

  • Kazimierz(2019-09-18 02:42) Zgłoś naruszenie 170

    Nie było by problemu emerytalnego 40+ gdyby nie stosowano wyjątków. Albo pracujemy wszyscy do 65 lat albo docenić również tych właśnie z długoletnim stażem pracy. Nie może być równych i równiejszych, jesteśmy wszyscy dziećmi tej samej Ojczyzny nie można robić wyróżnień. Jak już pisałem, to dzięki nam ta Gospodarka Narodowa przetrwała najtrudniejszy okres w dziejach przewrotu Władzy, stanu wojennego, długich kolejek po coś co mniało przyjść a potem okazało się że nie przyjdzie, to były ciężkie czasy. Może ktoś sobie weźmie do serca nasze losy. Jesteśmy bohaterami tamtych czasów. Dziś zapomina się o nas.

    Odpowiedz
  • pracownik fizyczny(2019-08-29 12:04) Zgłoś naruszenie 170

    Pracuje 35 lat w chemii po 12 godz swieta niedziele ,chcialabym odejsc i cieszyc sie zyciem a przede wszystkim sprobowac normalnie pozyc tzn.w niedziele i swieta isc do kosciola ,wieczorem polozyc sie do lozka i spokojnie wyspac ,usiasc z rodzina przy stole,to sa MOJE MARZENIA

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2019-08-26 07:48) Zgłoś naruszenie 170

    Mam już 47 lat składek do ZUS, każdy dzień w moim wieku jest pokonywaniem trudu pracy i samego siebie. Jeżeli mundurowi mogą mieć stażowe emerytury to dlaczego my po tylu latach pracy nie możemy trochę odpocząć godnie w tym senioralnym wieku. Pan Prezydent jest prezydentem wszystkich Polaków więc i naszym też. Myślę że nie ma w tym demokratycznym państwie Polskim równych i równiejszych.

    Odpowiedz
  • tryk(2019-09-07 15:27) Zgłoś naruszenie 170

    Po dzisiejszej Konwencji PIS jestem zawiedziony ani słowa o emeryturach stażowych

    Odpowiedz
  • tarka(2019-09-09 13:32) Zgłoś naruszenie 160

    Emeryturę powinien dostawać każdy kto przepracował określoną ilość lat. W końcu musi być nagroda za tyle lat no i powinna być tez odpowiednio wysoka, żeby nie trzeba się było martwić później że nas na coś nie stać. Młodzi to będą mogli w pracowniczych planach kapitałowych odkładać także oni też nie wyjdą źle

    Odpowiedz
  • Pracownik Z ponad 40 lat pracy(2020-01-04 17:44) Zgłoś naruszenie 160

    Emerytura po 35 i 40 latach pracy i to przed wyborami albo głos na nowego kandydata na prezydenta taką moja propozycja

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MAJA (2019-09-04 20:37) Zgłoś naruszenie 140

    Jestem za emeryturami stażowymi po 40 latach składkowych przepracowanych w trudnych warunkach fizycznych jaki psychicznych każdy ma serdecznie dość i liczy na chwilę wytchnienia na spokojnej emeryturze trochę pożyć

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2019-09-04 21:43) Zgłoś naruszenie 140

    Krzysiek to jest banda złodziei przecież my na emerytury stażowe mamy pieniądze wyrobione a nie tak jak wciskają nam kit

    Odpowiedz
  • zibi(2020-01-04 17:15) Zgłoś naruszenie 140

    ja zagłosuje na tego co w prowadzi emerytury stazowe

    Odpowiedz
  • Andrzej(2019-09-03 13:18) Zgłoś naruszenie 130

    Były prezydent obiecał oraz PSL że po 40 latach będzie emerytura i co figa z makiem,ponadto niech się wezmą za wypłatę emerytur bez podatku ,ponieważ dawno państwo na emerytach z takim stażem zarobiło

    Odpowiedz
  • Jannn (2019-09-07 21:49) Zgłoś naruszenie 130

    Co żąd zrobił dla tych co mając 56lat do 64 lat życia i po przepracowaniu ponad 40 lat i więcej nic czeka aż ich liczba się zmniejszy a kasa im zostanie w budżecie oni są już skazani na pracę do śmierci.

    Odpowiedz
  • anna(2020-01-04 12:20) Zgłoś naruszenie 120

    emerytura po 40 latach jak będzie to zagłosuję na dudę

    Odpowiedz
  • mirek(2019-09-05 10:20) Zgłoś naruszenie 120

    Panie PREZYDENCIE mam 61 lat staż pracy 42 lata składkowe i 3 lata nie składkowe oraz kłopoty ze zdrowiem ,emerytury stażowe powinny wejść w życie obiecał PAN pomoc .

    Odpowiedz
  • ABC(2019-10-29 20:34) Zgłoś naruszenie 120

    Już ponad 1 milion niezadowolonych sympatyków Pis zagłosował w wyborach na Konfederację, a zbliżają się wybory prezydenckie, ciekawe na kogo ten twardy elektorat będzie głosował.

    Odpowiedz
  • ja(2019-10-22 12:00) Zgłoś naruszenie 110

    Zbliżają się wybory prezydenckie. Za baju baju brak głosu. obiecanki cacanki a głupiemu radość

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ben(2019-08-20 14:11) Zgłoś naruszenie 912

    Prezydent "pomoże", rozumiem z własnej kieszeni?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jan(2019-10-26 10:53) Zgłoś naruszenie 80

    Jak spadnie liczba uprawnionych z 1000000 do kilku tysięcy, do tych stażowych emerytur to wtedy uchwalą je i odtrąbią wielki sukces i zwycięstwo, niech gawiedź się cieszy. Czyli jeszcze z 10 lat.

    Odpowiedz
  • JANEK(2019-12-07 12:00) Zgłoś naruszenie 80

    Po 35/40 latach pracy w każdej GRUPIE zawodowej jest już ciężko,wypalenie zawodowe!!!Czy to fizyczna,czy umysłowa należy się każdej GRUPIE zawodowej do wyboru oczywiście!!!Kto chce niech sobie pracuje ile ma sił i zdwrowia.Nie ważny wiek tylko staż!!!!

    Odpowiedz
  • Gość(2019-12-12 04:06) Zgłoś naruszenie 70

    Nie może być tak że jeden ma pracować do śmierci ,niech młodzi zaczną pracować 35 i 40 to nie jest tak mało lat pracy ktoś jak ma siły niech pracuje dać wybór 35 i 40 lat bez względu na wiek a jak nie ma stażu pracy to na 60 i 67 lat życia to by ludzie pilnowali pracy a jak ktoś się nie wypalił zawodowo to niech pracuje ile ma chce dać wybór

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alek18(2019-08-20 20:59) Zgłoś naruszenie 712

    Te wszystkie 500plus, mamy plus, inne plus, plus wszystkie zasilki dla zawsze slusznie potrzebujacych plus, emerytury stazowe i inne (plus) to jest socjalizm plus, ktory w koncu doprowadzi nas do Wenezueli (tez plus).

    Odpowiedz