Drogie mieszkania „wyganiają” Czechów do Niemiec

27 sierpnia 2019, 06:04 | Aktualizacja: 27.08.2019, 08:47
Tylko na Forsal.pl
Berlin, Niemcy, 23.08.2017

Berlin, Niemcyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Krisztian Bocsi

Czechy są europejskim liderem pod względem tempa wzrostu cen mieszkań. Właśnie dlatego coraz więcej Czechów rozważa przeprowadzkę do Niemiec w poszukiwaniu tańszego lokum.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • daappaa(2019-08-27 07:35) Zgłoś naruszenie 3713

    kto by chciał mieszkać na stałe w DDR ? ludzie tam nie da się żyć z tymi ..........

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Hahaha(2019-08-27 09:32) Zgłoś naruszenie 3215

    Biedni Czesi nie wiedzą, że w Niemczech na ulicach rządzą książęta orientu. Niemcy to niebezpieczny kraj, szczególnie imprezy masowe.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Sarmata(2019-08-27 07:41) Zgłoś naruszenie 262

    Dziwne ze polscy deweloperzy nie chca tam wejsc ze swoimi ukrainskimi pracownikami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Passenger(2019-08-27 09:08) Zgłoś naruszenie 257

    To mówicie, że w Polsce jest bańka na nieruchomościach?...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pionier(2019-08-27 11:24) Zgłoś naruszenie 224

    Chemnitz to ostatnio tylko dla odważnych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Antoni(2019-08-27 13:21) Zgłoś naruszenie 185

    To Czechy to jakies upadle panstwo. Nie znam nikogo, kto z wlasnej nieprzymuszonej woli chcialby mieszkac w NRD.

    Odpowiedz
  • Fatality(2019-08-27 18:25) Zgłoś naruszenie 103

    Jaki jest cel podawania w Europie środkowej cen deweloperskich a w Niemczech cen na rynku wtórnym? Przecież to nie jest porównywalne. Zachęcanie do przeprowadzki do RFN?

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-08-27 11:59) Zgłoś naruszenie 95

    A u was na Ukrainie wojna

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prezes(2019-08-27 18:53) Zgłoś naruszenie 72

    jak ktos ma prawicowe poglady,jest na emeryturze,nie ma potrzeb z wielkiego miasta to zakup m2 za 400 euro w RFN wydaje sie byc atrakcyjny.A tak niedawno wszyscy sie w Polsce martwili jak to Niemcy beda wykupywac domy i zimie na zachodzie Polski.Okazalo sie,ze nasz boom tak podniosl ceny,ze tansze sa saksonskie miasteczka przy granicy.Zreszta nie tylko tam-pracuje w okolicach gor Eifel,calkiem zachod,50 km do belgii i Luxemburga,na malych wsiach sa domki z duzym kawalem ziemi za 60 tys euro.Moj domek pod Krakowem jest wart ok.130 tys euro-to w Eifel kupilbym 2 domy na wsi.Nie do uwierzenia ale tak jest,bo w Eifel nie ma pracy,szkol,sklepow,nic-tylko lasy i wulkany.Ale na emeryture dobre-przenosi sie tu masa emerytow z Holandii,za sprzedany domek w dobrym miejscu w NL moga tu kupic nawet 3 domy z duza dzialka.I to na samym zachodzie!

    Odpowiedz