W ramach drugiego etapu ma powstać ponad 1,5-kilometrowy odcinek łączący osiedle Południe z węzłem w ulicy Młodzianowskiej. Nowa droga odciąży ulicę 1905 Roku i Wierzbicką. Inwestycja ma być zrealizowana w systemie "Zaprojektuj i Buduj".

Według prezydent Radomia Radosława Witkowskiego trasa N-S to jeden z najważniejszych elementów tworzonej w Radomiu Strefy Wygodnego Ruchu. "Chcemy jak najszybciej skończyć całą trasę, by połączyć południową i północną część Radomia, a tym samym odciążyć ruch w centrum miasta" – podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej Witkowski.

Na początku lipca oddano do użytku tzw. śródmiejski odcinek trasy N-S między rondem Mikołajczyka a rondem przy ulicy Żeromskiego. Dzięki nowemu rozwiązaniu komunikacyjnemu zmniejszyło się natężenie ruchu m.in. na ul. 25 Czerwca, którą do niedawna w przejeżdżało nawet ponad 20 tys. aut na dobę.

Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak zaznaczył, że miasto przymierza się do ogłoszenia przetargu na ostatni odcinek trasy N-S - od wiaduktu w ciągu ulicy Żeromskiego do ulicy Żółkiewskiego.

"Dzięki tej inwestycji uda się skomunikować południową część miasta z osiedlami Gołębiów, Nad Potokiem, Rajec Szlachecki i Michałów. Nowa droga umożliwi również lepszy dojazd do dworca PKP oraz zapewni łatwiejszy wyjazd z Radomia w kierunku Jedlni-Letniska, Pionek i Kozienic" - zauważył Frysztak.

Cała trasa N-S, która ma łączyć południową i północną część Radomia i odciążyć ruch w centrum miasta, będzie miała ponad 5 km długości. Ma być gotowa w całości do roku 2023 r.

>>> Czytaj też: Za nieduży dług już nie zlicytują mieszkania. "Zmiany rozzuchwalą dłużników"