Putin stracił Moskwę. Opozycja ma prawie połowę mandatów w tamtejszej Dumie

9 września 2019, 08:47 | Aktualizacja: 09.09.2019, 08:48
Źródło:PAP
Kreml, Moskwa, 12.09.2013

Kreml, Moskwa, 12.09.2013źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Andrey Rudakov

Co najmniej 20 mandatów w 45-osobowej Moskiewskiej Dumie Miejskiej zdobyli kandydaci innych ugrupowań niż rządząca Jedna Rosja - wynika z danych ogłoszonych po przeliczeniu 99,47 proc. głosów. Cztery mandaty przypadną zapewne kandydatom antykremlowskiej partii Jabłoko.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • dajtaspokój(2019-09-09 21:33) Zgłoś naruszenie 41

    niesamowite. jak mieli przegrać skoro to oni sami sobie liczą głosy?

    Odpowiedz
  • Dax(2019-09-09 16:51) Zgłoś naruszenie 42

    Jabłoko uzyska tylko 4 mandaty, a większość pozostałej opozycji to marionetki Putina. Jest nadzieja, tylko, że jedna jaskółka wiosny nie uczyni. Rosję czeka bardzo długa droga do demokracji, może dłuższa niż jej ziemska historia...

    Odpowiedz
  • onir(2019-09-09 15:54) Zgłoś naruszenie 50

    I bardzo dobrze, w czym jest problem, chyba w tym że 30% mandatów zdobyli hahahaha, komuniści, cieszcie się dalej.

    Odpowiedz
  • gosc(2019-09-09 15:14) Zgłoś naruszenie 81

    ale rusofobia zawyla,otoz komunisci i sprawiedliwa rosja mowie wam polglowki glosuje tak jak jedna rosja,pismak jest niedoukiem i klamca.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-09-09 14:22) Zgłoś naruszenie 90

    Putin i jego koledzy mają wszystko w Moskwie i Rosji pod kontrolą!!! Tylko "smycze" zostały trochę popuszczone przez ostatnie protesty ludzi w Moskwie i nic więcej!!!

    Odpowiedz
  • Jurek(2019-09-09 13:40) Zgłoś naruszenie 50

    Tak opozycja komuniści od Zuganowa na dobrą sprawę Putin mógł zdelegalizować tą partię ale teraz byłby krzyk demokratów zachodu że ucisza opozycję

    Odpowiedz
  • Cwaniak90(2019-09-09 12:29) Zgłoś naruszenie 65

    Taaa wasze pobożne życzenia. Putin, Trump, Bolsonaro, Erdogan, Orban, Kaczyński i Johnson rządzą a Liberalizm jest w odwrocie wiec dajcie se siana:D

    Odpowiedz
  • mmm(2019-09-09 10:39) Zgłoś naruszenie 123

    Putinowi pali się grunt pod nogami. Kwestia czas aż odwali coś mocnego, on władzy nie odda.

    Odpowiedz
  • Jurek M(2019-09-09 10:02) Zgłoś naruszenie 155

    To jest już początek końca "Umiłowanego Przywódcy" Rosji Putina !

    Odpowiedz
  • PL(2019-09-09 09:51) Zgłoś naruszenie 935

    Jedna Rosja=Jeden PiS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz