Rewolucja w energetyce. Inwestycje w czyste źródła są gigantyczne, a będą jeszcze większe [WYKRESY]

11 września 2019, 06:41 | Aktualizacja: 11.09.2019, 07:24
Źródło:Bloomberg
Solary, energia słoneczna, panele słoneczne Fot. Shutterstock

Solary, energia słoneczna, panele słoneczne Fot. Shutterstockźródło: ST

Globalna energetyka staje się coraz bardziej ekologiczna. Zgodnie z badaniem BloombergNEF dla Programu Środowiskowego ONZ i School UNEP Center we Frankfurcie, w okresie od 2010 r. do końca 2019 r., inwestycje w energię odnawialną osiągną 2,6 biliona dolarów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • Dr inż. Elektroenergetyki(2019-09-11 09:44) Zgłoś naruszenie 18114

    Fajnie niemcy w ciagu ostatnich 10 lat zainwestowaly w energie odnawialna 200 mld $ szkoda tylko ze autor nie napisal ze poziom emisji CO2 w tym czasie w niemczech pozostal na niezmienionym poziomie. Mozna miec i 2 tys farm wiatrowych ale co z tego kiedy nie wieje? Mozna obejsc sie w XXI wieku przez 3 dni bez prądu myślicie? A elektrowni konwencjonalnej nie da się włączyć lub wyłączyć jednym przyciskiem w ciągu godziny, jej rozruch trwa kilka dni, wiec czy wieje czy nie wieje w sieci elektroenergetycznej i tak utrzymywana jest rezerwa - wegiel sie spala

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • maniek(2019-09-11 09:49) Zgłoś naruszenie 1509

    dlaczego nie ma ani słowa o najczystszej energii - czyli elektrowniach jądrowych????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polska Wenezuela(2019-09-11 09:58) Zgłoś naruszenie 5618

    Tymczasem w Polsce mamy węgla na 200 lat i to nic, że 3km pod ziemią a gornikom wypłaca się premie ze straty kopalni...

    Odpowiedz
  • gajowy(2019-09-11 10:10) Zgłoś naruszenie 2048

    Gdy fuzja jądrowa wypali to wszystko inne pójdzie na śmietnik.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • POLAK(2019-09-11 11:40) Zgłoś naruszenie 16149

    Trzeba kupić głosy górników, więc w Polsce oczywiście z czystej energii nic nie będzie. Wolimy zatruwać kraj byle tylko utrzymać władzę.

    Odpowiedz
  • Widownia(2019-09-11 10:41) Zgłoś naruszenie 11248

    A gdyby tak górnikom płacić, żeby przychodzili do pracy a węgla nie wydobywali. Oczywiści z zachowaniem 13kti i 14tki plus premie i wcześniejsze emerytury?

    Odpowiedz
  • Wyborca PiS(2019-09-11 11:11) Zgłoś naruszenie 5151

    Lewaki zaraz podniosą jazgot że "tylko wungiel "

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz