CD Projekt udostępni grę 'Gwint' na platformę iOS od 29 październikaWarszawa, 13.09.2019 (ISBnews) - CD Projekt udostępni grę "Gwint" na platformę iOS od 29 października, podała spółka.

"'Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana' od CD Projekt Red, twórców serii gier o Wiedźminie i nadchodzącego 'Cyberpunk 2077', wychodzi na iOS! Gwint to taktyczna gra karciana o szybkim tempie, na której dwie armie walczą na polu bitwy, a umiejętności są Twoją największą bronią" - czytamy w komunikacie.

Gracze mogą zamówić grę na AppStore już teraz, aby mieć ją na swoich urządzeniach natychmiast po jej wydaniu 29 października, podano także.

"Gwint na iOS łączy w sobie wszystkie cechy dostępne w wersji komputerowej ze sterowaniem przystosowanym do dotykowego wyświetlacza. Postępy i płatności są wspólne dla wersji na iOS oraz PC (poprzez konto GOG), dzięki czemu gracze w prosty sposób mogą przechodzić z jednej platformy na drugą kiedy tylko zechcą. Dodatkowo na najmocniejszych sprzętach z systemem iOS, Gwint posiada wbudowane tekstury 4K" - czytamy dalej.

Obsługiwane urządzenia obejmują iPhone 6S lub nowsze (w tym iPhone 11), iPad Mini 4 i nowsze, iPad 5 generacji lub nowsze, iPad Air 2 lub nowsze oraz wszystkie urządzenia z linii iPad Pro, wskazano również.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

(ISBnews)