Program 500+ dla mikrofirm? Trwa polityczna wojna o głosy biznesu

22 września 2019, 20:00 | Aktualizacja: 23.09.2019, 10:45
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
500 złotych

500 złotychźródło: Materiały Prasowe

Prawo i Sprawiedliwość proponuje ulgę w składkach dla najmniejszych przedsiębiorców. Miesięcznie zyskać na tym mają średnio 500 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (24)

  • DAn(2019-09-23 17:40) Zgłoś naruszenie 11

    Do wszystkich naiwnych. Przed wyborami to nie są nawet hasła.. Po wyborach okaże się, że jednak nie 6000 a 2400 i nie do obecnego ryczałtu 60% średniej a do 300% od tej kwoty. Już takie numery nie raz wywinięto w tum ciągle dojonym kraju!!!. Słuchając rodziny, jakie warunki prowadzenia firmy oferowane są na świecie, szczególnie w krajach imperium, to można jedynie załamywać ręce i modlić się, aby Królowa nie traktowała nas ciągle jako kolonię ale jak swych najlepszych poddanych.

    Odpowiedz
  • trader(2019-09-23 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczyło odsunąć od władzy zdradziecki rząd PO i nagle wszystko zaczęło zarabiać. Tylko kto odpowie za to, że głosował na PO i zmarnował 8 lat rozwoju kraju

    Odpowiedz
  • Andrzej(2019-09-23 16:45) Zgłoś naruszenie 11

    Pragmatycznie. 500 zł miesięcznie (średnio) to naprawdę duża ulga. Od kilku lat zmagam się z decyzją, czy odpalić własną działalność, bo mam pomysł i częściowo przetestowane już możliwości uruchomienia właśnie takiej małej, niezbyt dochodowej ale zawsze działalności. Nie bardzo interesuje mnie progres - zresztą tu się nie da - ale te składki ZUS comiesięczne 1300 zł to kładły mi kompletnie kalkulacje. Ale kto mi zagwarantuje, że za 4 lata nie przyjdą następni i nie zlikwidują tego? A interesik jest taki, że odpalając go muszę go liczyć na kilka ładnych lat nie moge sobie pozwolić na rozruch i po dwóch latach - do piachu. I co zrobić?

    Odpowiedz
  • ukta(2019-09-23 13:39) Zgłoś naruszenie 30

    Czy to nie dziwne że od 1000 zł dochodu ZUS należy się w kwocie 570 zł. Jaka to ulga, to jest założenie że kombinuje, albo nie nadaje się i niech zamknie firmę. To jest propozycja propagandowa i udająca, ze coś państwo daje.

    Odpowiedz
  • Krzysztof Kornatowicz (szukaj na YouTube)(2019-09-23 10:01) Zgłoś naruszenie 71

    Myśl samodzielnie niewolniku, bo zginiesz marnie ! W tej łasce państwa wszystko byłoby dobrze, gdyby wszyscy konusowaci (i nie tylko) przedsiębiorcy zarabiali netto nie mniej, niż 6, czy nawet 5 tyś złotych, ALE DO JASNEJ ANIELI WIĘKSZOŚĆ Z NICH LEDWO CIĄGNIE W TYM PAŃSTWIE, W KTÓRYM CELOWO ZMONOPOLIZOWANO OBCYMI "MARKETAMI" POLSKI HANDEL ! I teraz, gdzie ta sprawiedliwość, jak "przedsiębiorca" zarobił nic, zero złotych, albo poniesie z różnych przyczyn stratę?! Przecież w takim stanie rzeczy "łaskawe państwo" będzie w majestacie szemranego, niesprawiedliwego, złodziejskiego łaskawego prawa wymuszać na nim od nowego roku 1000 zł haraczu ZUS !!! Nam nie potrzeba cukierków, ani łapówek wyborczych! Nam potrzeba SPRAWIEDLIWOŚCI !!! Nam należy się określenie MINIMUM EGZYSTENCJI, które to same, bez przekupowania łapówkami ciemnych, bezrozumnych posiadaczy kartek do głosowania same ochronią, z automatu tych, którzy pomocy potrzebują - przecież to jest jasne, jak słońce, psia krew !Yołopy tego nie są w stanie pojąć i klaszczą kolejnym manipulacjom rządzących! ~Krzysztof Kornatowicz (szukaj moich audycji na You Tube)

    Odpowiedz
  • M5an(2019-09-23 07:50) Zgłoś naruszenie 33

    lepszy rydz niż nic.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Konferencja(2019-09-23 07:17) Zgłoś naruszenie 100

    Ludzie wy chyba nie wiecie jak wygląda prowadzenie firmy w innych krajach. To co proponuje PiS PO to ciągle walka wałka o klienta a też walka z opłatami. Tylko nowi mogą wnieść nową jakość!!

    Odpowiedz
  • Guy Fawkes(2019-09-22 22:58) Zgłoś naruszenie 511

    No i gra gitara.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MLODY OFICER(2019-09-22 21:43) Zgłoś naruszenie 921

    Bravo PIS

    Odpowiedz
  • rex(2019-09-22 21:40) Zgłoś naruszenie 1421

    Wy się **** nie martwcie o PiS ! PiS obiecał i to zrobi i tyle. Udowodnili to przez 4 lata że są zdolni to zrobić ! Ja wiem że szlag trafią opozycję bo po 13 pażdziernika będą przegnani z polityki na cztery wiatry, - nawet się o nich martwię by sobie coś złego nie zrobili z tego nieszczęscia ! hahahahahah

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pis-po jedno dno(2019-09-22 20:53) Zgłoś naruszenie 2420

    Tylko KONFEDERACJA da 20%podwyzke WSZYSTKIM likwidujac PIT, a nie wybranym. To jest konkret. BRAWO KONFEDERACJA. Trzeba odsunac bandy socjalistyczne po-pis, zeby ludzie nie byli niewolnikami partyjnymi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robol(2019-09-22 20:48) Zgłoś naruszenie 259

    „Czyli prowadzący działalność o dochodzie 1000 zł zapłaci około 570 zł”. Czyli „mikroprzedsiębiorca” zapłaci 57% ZUSu + księgowy + Podatki + Koszta. WOW jeżeli to jest pomaganie „mikroprzedsiębiorcom” to ciekawe co to jest szkodzenie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obywatel(2019-09-22 20:27) Zgłoś naruszenie 5926

    Brawo! Po raz pierwszy od 30 lat ktoś zrobił coś dla małych przedsiębiorców.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz