Zniesienie limitu 30-krotności w projekcie budżetu na 2020 rok. Będzie 5,1 mld zł dodatkowych dochodów

24 września 2019, 14:12 | Aktualizacja: 24.09.2019, 14:26
Źródło:PAP
ZUS

ZUSźródło: ShutterStock

Przyjęty we wtorek przez rząd projekt budżetu na 2020 r. zakłada zniesienie limitu 30-krotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, dotyczącego składek na ZUS - poinformował PAP Paweł Jurek z biura prasowego resortu finansów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • 1%(2019-09-24 14:33) Zgłoś naruszenie 217

    Złodzieje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janek(2019-09-24 15:55) Zgłoś naruszenie 188

    30 krotnosc to okradanie ludzi ktorym chce sie pracowac, uczyc i zarabiac. Chcialem glosowac na PIS, ale nie bede popierac okradania mojej rodziny ! Przez to ze firma bedzie placic wiekszy ZUS o PPK, nie zobacze podwyzki przez dlugi czas. Dzieki za dobra zmiane, tylko nie dla ciezko pracujacych.

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-09-24 16:06) Zgłoś naruszenie 152

    A dla nas nic się nie zmieni i wciąż składka ZUS w pensji najwyższa na świecie.

    Odpowiedz
  • Pracownik(2019-09-24 17:30) Zgłoś naruszenie 123

    BANDA ZŁODZIEI !!!!

    Odpowiedz
  • Emigrantka Ola(2019-09-24 17:35) Zgłoś naruszenie 113

    Jakie 350 tys? 3 miliony sa na emigracji i nie wroca, a kolejne 3 miliony moglby przyjechac i nie przyjada. To razem 6,35 mln osob! To zlodziejstwo, komuna, socjalizm i dyktat prolatariatu, nieudacznikow, leni i oferm. Skladka ubezpieczeniowa nie jest podatkiem. Niedlugo rower w cenie BMW kupimy w salonie i powiedza, ze to uczciwa wymiana.

    Odpowiedz
  • Mmm345(2019-09-24 18:48) Zgłoś naruszenie 52

    95% ludzi z takimi dochodami jest na działalności. Po tej decyzji będzie 99% i będą płacić minimalne podatki i ZUS. PIS twórzy patologie.

    Odpowiedz
  • mrt(2019-09-24 18:45) Zgłoś naruszenie 52

    Jak to fajnie, że w IT po zasugerowaniu kontaktom iż rozglądam się za możliwościami dostanę naście propozycji od firm na zachodzie. Jak mam płacić wyższe podatki to przynajmniej w kraju gdzie brutto znacząco wyższe. Papa Mateusz - chciałeś mi dołożyć podatkow to nawet tego co teraz place od tych głupich 190k/y nie dostaniesz. W Niemczech czy Szwajcarii przynajmniej na jakąś emeryturę odloze

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-09-24 19:14) Zgłoś naruszenie 50

    A dla nas nic się nie zmieni i wciąż składka ZUS w pensji najwyższa na świecie.

    Odpowiedz
  • bimbo(2019-09-24 16:55) Zgłoś naruszenie 417

    Płać latami jak najniższy ZUS, albo jeśli się da to nie płać wcale, a na stare lata, po przejściu na emeryturę przeklinaj wszystkich, że nie masz z czego żyć.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz