Dług publiczny do PKB spadnie do 43,8 proc. na koniec 2020 r.? Rząd przedstawił strategię

23 grudnia 2019, 13:49 | Aktualizacja: 23.12.2019, 14:28
Źródło:PAP
pieniądze

pieniądzeźródło: ShutterStock

Rząd przyjął Strategię zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2020-2023 - poinformowało w poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu. Relacja długu publicznego do PKB spadnie: do 44,4 proc. na koniec br., do 43,8 proc. na koniec 2020 r. i do 39,7 proc. na koniec 2023 r.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Terminator(2019-12-23 14:22) Zgłoś naruszenie 718

    Wielkie brawo no i dług zagraniczny zredukować do poniżej 30% PKB!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-12-23 15:26) Zgłoś naruszenie 406

    xyz: no to Wesołych Świąt, udanego roku 2020 oraz dużo zdrowia, radości, szczęścia i wielkiego hajsu dla wszystkich w Polsce, dla wszystkich Polaków na całym świecie i na Forsalu także dla tych którzy mnie minusują!!! LoooooooooooooooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Passenger(2019-12-23 16:35) Zgłoś naruszenie 1236

    Podatek za podatkiem, to i budżet się zaczyna domykać. Szkoda tylko, ze takim kosztem dla firm i pracowników. Podatek inflacyjny też robi swoje, wartość oszczędności kurczy się z dnia na dzień.

    Odpowiedz
  • Zbyszek(2019-12-23 18:17) Zgłoś naruszenie 2613

    Super do tego coraz niższe podatki , brawo PiS

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • baca(2019-12-23 19:40) Zgłoś naruszenie 5412

    Skończyło się złodziejstwo z czasów PO to i dług spada. Przypomnijmy, że za PO dług publiczny do PKB dobijał do 60% co skończyło się grabieżą pieniędzy z OFE prze Tuska i jego ewakuacją na ciepłą posadkę u Niemców. No ale jak były tolerowane złodziejstwa VATowskie i kompletna nieudolność to tak to musiało wyglądać.

    Odpowiedz
  • Jan(2019-12-23 19:40) Zgłoś naruszenie 523

    Dług jest tak duży że nawet minister niewie ile jest zer po przecinku .teraz to ledwo odsetki spłacamy. całe szczęście że na całym świecie jest stabilna sytuacja gospodarcza.

    Odpowiedz
  • tak w uproszczeniu(2019-12-23 21:26) Zgłoś naruszenie 1113

    pkb państwa x wynosi 100zł z podatków wydaje 1zł ale potrzebuje się zadłużyć na kolejnę 1zł na obiecane socjale, więc dług będzie wynosił 2% pkb. I teraz wychodzi prezes i mówi że podniesie w przyszłym roku minimalną pensje o 100% , co doprowadzi do w konsekwencji do 100% inflacji. W następnym roku pkb tego kraju warte jest już 200zł dług zeszłoroczny wynosi 2zł czyli 1% pkb. Doprowadzając do inflacji spłacili dług w 50% nie wydając ani złotówki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz