Pięć nowych osób z Covid-19 wykazuje łagodne objawy, dwóch pacjentów pochodzi z Flandrii, dwóch z Walonii i jeden z Brukseli.

Laboratorium w Leuven przeprowadziło w poniedziałek 243 testy na obecność koronawirusa. Tego dnia w Belgii potwierdzono sześć nowych przypadków Covid-19. To również osoby, które właśnie wróciły z włoskich regionów najmocniej dotkniętych przez koronawirusa i same zgłosiły się na badania.

W poniedziałek odbyły się konsultacje z regionami i wspólnotami federalnymi dotyczące sposobu radzenia sobie z kryzysem. Premier Belgii Sophie Wilmes zaznaczyła, że w obliczu koronawirusa potrzebna jest współpraca władz na różnych szczeblach.

Koronawirus, który wykryto w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Jednak u zdecydowanej większości choroba przebiega dość łagodnie, czasami może nawet nie dawać objawów. Covid-19 stwarza największe zagrożenie dla osób starszych oraz schorowanych, cierpiących na przewlekłe choroby.

W Europie największą liczbę przypadków koronawirusa odnotowano we Włoszech - 79, zwłaszcza w Lombardii i Wenecji Euganejskiej na północy kraju.