Koronawirus w Niemczech: 62 zgonów i 353 nowych zakażeń [DANE Z 28 MAJA]

28 maja 2020, 08:55 | Aktualizacja: 28.05.2020, 09:01
Źródło:PAP
Koronawirus

Koronawirusźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Andrey Rudakov

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) podał w czwartek, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Niemczech zmarły 62 osoby zakażone koronawirusem. Wirusa wykryto też u 353 nowych osób. Nowy bilans pandemii w Niemczech to 179 717 infekcji i 8411 zgonów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (209)

  • andrzejka(2020-05-22 12:41) Zgłoś naruszenie 20

    Ważne jest aby przestrzegać zaleceń nie udawać bochaterów - mądrale różnego stopnia niech zobaczą filmiki jak zarazeni ludzie się męczą niektórzy umierają więc rączki myć , maseczki jeśli się da siedzieć w domu z czasem wirus wygaśnie !

    Odpowiedz
  • Maryna(2020-05-22 07:52) Zgłoś naruszenie 32

    Jeżeli kłamali o imigrantach to dlaczego nie teraz? W imię tzw dobra wspólnego ukrywanie pewnych informacji (ich zdaniem) nie jest złe. W Szwecji oficjalnie usmiercają starsze osoby i bardzo dobrze sie z tym czują. Lewactwo zawsze przynosiło człowiekowi w prezencie ....... wiele ofiar.

    Odpowiedz
  • Gośč(2020-05-16 09:46) Zgłoś naruszenie 92

    Co do Polski ! To po wyborach powiedzą prawdę !!!! Na razie tządowa telewizja mówi co im każe Krul !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M(2020-05-12 12:05) Zgłoś naruszenie 26

    Same bzdury. Nie bójcie się . Nie wiadomo jeszcze o co naprawdę chodzi

    Odpowiedz
  • Gość.(2020-04-28 22:03) Zgłoś naruszenie 237

    Jak by kto nie wiedział to Niemcy na dzień dobry mieli w gotowości 56000 tysięcy miejsc dla chorych,a u nas 12000 tysięcy chorych i cały Rząd S....a po gaciach,tak właśnie przygotowali nasz kraj na taką sytuacje(wszyscy którzy rządzili i rządzą)a teraz tak się boją że najlepiej to by nas wszystkich po zamykali w domach do odwołania,najlepiej na 2 lata,to wtedy powinna przejść ta zaraza. Szacunek dla tych ludzi którzy ratują naszych rodaków w tak prymitywnych szpitalnych warunkach.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • polak(2020-04-24 22:15) Zgłoś naruszenie 725

    panie tusk szparagi czekaja malo ci to do roboty niemiecki zlamasie

    Odpowiedz
  • Sandra(2020-04-24 00:03) Zgłoś naruszenie 156

    A co z polska sluzba zdrowia, duzo gorsza jeszcze od angielskiej.W statystykach jest prawie na koncu w E.uropie. Tu prawie kazdy placi ZUS , a leczy sie prywatnie. Super i jeszcze sie chwali ,i wyzywa innych.to wszystko jest zazdrosc , ze ktos ma lepiej

    Odpowiedz
  • Tina(2020-04-21 00:14) Zgłoś naruszenie 912

    Koronawirus tj, picna wodę to jest polityka na całym świecie ciekawe co jeszcze wymyśli Szumowski żołnierz Kaczyńskiego ludzie opamiętajcie się bo chcą z Polaków zrobić wariatów

    Odpowiedz
  • Sceptyczny na maksa(2020-04-19 11:05) Zgłoś naruszenie 42

    W Niemczech żyje 83 milionów ludzi, czy 140 tys. zachorowań w 1,5 m-ca to dużo, czy mało?

    Odpowiedz
  • Lolo d.e.(2020-04-19 06:11) Zgłoś naruszenie 288

    Mieszkam pracuje w Niemczech i czuje sie bespieczniej jak w Polsce tam to tylko polityka razem w parze z Pis tylko Jarek iten przygupawy Terlecki a na nic kasy niem To dopiero wyjdzie za pare lat aludzie SA NAIWNI i to lykaja

    Odpowiedz
  • kk(2020-04-19 00:06) Zgłoś naruszenie 153

    dretwieją palce od tego czytania glupot

    Odpowiedz
  • Tak piszą(2020-04-18 22:49) Zgłoś naruszenie 121

    Najwięcej zakażeń koronawirusem wykryto w Bawarii – 36 881--czyli tam gdzie były wybory korespondencyjne ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Aurora(2020-04-17 03:37) Zgłoś naruszenie 226

    Akurat bardziej wierzę w Informacje z Niemiec niż z Polski. Mam tam krewnych i wiem z pierwszej ręki że dają sobie świetnie radę. A u nas nadal zasada "zbij Pan termometr to nie będziesz miał temperatury" i tyle w kwestii testów wykrywających zakażenia. Mniej testów mniej chorych. Jasne

    Odpowiedz
  • Radoo(2020-04-13 17:29) Zgłoś naruszenie 519

    Witam pracuje w Niemczech oni widza to troszkę inaczej . Po pierwsze sa nastawieni tak jak telewizja im powie - TV jest kierownica a słowa osoby która jest u władzy swiete. Maja przedzial do jakiego będą pozwalali na wszystko licząc ze skala się zalamie do dolu a później będą pokazywać innym ze bez paniki gospodarka idzie . Polske widza jako panike a kiedy się pytam o sytuacje Niemca mowi ze to normalna grypa. Polacy poza telewizja trawia wiadomości i dochodzą do wnioskow i maja dyscyplinę . Oni maja już gotowe jak kierownica powie tak pojada. Na razie maja jechać prosto jak będzie tego nikt tu nie wie .. Oby jak najlepiej dla nas i dla nich . Zycze dużo zdrowia wszystkim

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawda.(2020-04-12 11:39) Zgłoś naruszenie 27

    Zacznij od siebie, przyrode chronic,nie chodzi oto zeby walczyc,trzeba tylko zapobiegac.Dlaczego ta naiwnosc i wiara ze na zachodzie wszystko jest lepiej?Wlasnie tam wszystko ma poczatek.Chodzi o ocieplenie klimatu.Samochody wszystko zapchane nie ma miejsca na parkingi.Samoloty ,pajeczyna na niebie,coraz wiecej drog czarny asfalt, betony itd. A Polska tez juz sie wlaczyla. To Staszna EMISJA ciepla!!!Pomysl tylko.Sa to dobre warunki dla przyrody i zycia na tej planecie?.Pozatym towary z zachodu przywozone do Markietow, ich opakowania,folia zasmieca dodatkowo cala Polske a za ich smieci musisz jeszcze placic.To musi stopnac, ale dopuki chodzi o kase, bedzie ciezko. To choroba calego Swiata gorsza od corony.Otwoz oczy i zrob cos dla siebie i innych.Susza nadchodzi!!! Odpowiedz

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pankrac(2020-04-12 09:28) Zgłoś naruszenie 20

    Spróbujcie jednak nie mieszać Covid z polityką. Uruchomcie wyobraznię. Prosty Amerykanin ma dwa poltyczne rozsadne postawienie problemu.. Czy kupiłłys od tego człowieka używany samochód? a w sytuacjach zagrożenia - gromadzimy sie pod flagą. Na ile to działa u nas?. Ględzenie o testach nie ma sensu. Zapytajcie epidemiologów i analityków - jak działa taki test? testy? o ich niezawodność o okienko diagnostyczne etc. Moze coś zrozumiecie, Chociaż szkoły skutecznie eliminują umiejętność myslenia i zadawania pytań ,

    Odpowiedz
  • prawdomówny(2020-04-09 20:29) Zgłoś naruszenie 206

    niemcy sobie radzą to jedna z lepszych gospodarek i to duży kraj a mała polska rozdała po 500plus bo wnusie itd chcieli a teraz kasa jest pusta i nikt nie przewidywał że to z taką siłą udeży w świat i w polskę a czeka ich jeszcze jeden cios nie będzie wesoło.

    Odpowiedz
  • Dorka (2020-04-07 11:27) Zgłoś naruszenie 422

    Niemcy jak się nie wezmą w garść to będzie tak jak jest we Włoszech Bezkrólewie tak jakby nic się nie działo .Ludzie umierają coraz więcej zakarzeń a oni na wszystko kładą lachę nie robią nic w tym kirrunku .Dziś byłam w sklepie ekspediętki bez rękawic bez masek pieczywo luzem Masakra

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz