"Efekty, rzeczywiste i przewidywane, koronawirusa stają się widoczne we wszystkich aspektach naszego życia tutaj w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, a wielu z naszych uczestników staje w obliczu ograniczeń w podróżowaniu. Stosujemy się do wytycznych rządu brytyjskiego i działamy zgodnie z kolejnymi zaleceniami ze strony władz odpowiedzialnych za zdrowie publiczne i innych organizacji, dlatego też z żalem podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznego wydarzenia" - napisali organizatorzy.

Jeszcze przed ogłoszeniem tej decyzji z udziału w targach wycofała się część liczących się w branży wydawców.

Tegoroczna edycja miała się odbyć w dniach 10-12 marca w hali wystawowej Olympia London i być jubileuszowa - 50. W ubiegłych latach w targach uczestniczyło ponad 25 tys. osób związanych z branżą wydawniczą.

W tym tygodniu zdecydowano już o odwołaniu z powodu koronawirusa targów książki w Paryżu i Lipsku, które również zaplanowane były na marzec.

W Wielkiej Brytanii potwierdzono w środę 36 nowych przypadków koronawirusa, co oznacza największy jak dotychczas wzrost w ciągu jednego dnia. Ich łączna liczba wynosi obecnie 87, wliczając w to 12 osób, które już wyzdrowiały.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)