Postęp, którego nie dostrzegamy. Czy rzeczywiście na świecie jest tak źle?

7 marca 2020, 08:40
Źródło:obserwatorfinansowy.pl
Obecne dzieci będą żyć dłużej niż kiedykolwiek i cieszyć się niespotykaną wcześniej wolnością. Są też najlepiej wykształconym pokoleniem w historii ludzkości.

Obecne dzieci będą żyć dłużej niż kiedykolwiek i cieszyć się niespotykaną wcześniej wolnością. Są też najlepiej wykształconym pokoleniem w historii ludzkości.źródło: ShutterStock

Gdzie nie spojrzeć, czarna rozpacz. Nie minęły dwa miesiące nowego roku, a światem wstrząsnęły już napięcia między USA a Iranem oraz epidemia koronawirusa. Czy rzeczywiście jednak na świecie jest tak źle? Johan Norberg w książce "Postęp. Dziesięć powodów, by z optymizmem patrzeć w przyszłość" przekonuje, że czasy, w których żyjemy cechuje największa w historii poprawa jakości życia.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (7)

 • Dżon Kołalski(2020-03-07 12:49) Zgłoś naruszenie 318

  Nie trzeba pisać ani czytać jakiś odkrywczych książek. Wystarczy dane ONZ z ostatnich 20 lat poczytać, zwłaszcza te o dynamice globalnego ubóstwa. Wszystko jest na talerzu podane. Wiem, ciężkie do przełknięcia dla postępowej lewicy: kapitalistyczny wyzysk wyciąga z biedy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Późny kapitalista(2020-03-07 09:19) Zgłoś naruszenie 245

  No właśnie środowisko, wszelkie pozytywne informacje w tym artykule wynikają wyłącznie z przerzucenia produkcji do biednych krajów i wyeksportowaniu problemów przez zachód, w myśl zasady "co z oczu to z serca". Od tego jednego "punktu" zależy jednak czy będziemy się dalej rozwijac, czy złamiemy się jako cywilizacja pod własnym ciężarem.

  Odpowiedz
 • maniek(2020-03-08 10:47) Zgłoś naruszenie 126

  skoro jest tak wspaniale to dla czego jest tak źle

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • do malkontentow(2020-03-09 11:04) Zgłoś naruszenie 20

  Na swiecie nie jest dobrze i nigdy nie bedzie ,ale jest duzo ,duzo lepiej niz bylo. Trzeba go poprawiac ,ale nie ma co jeczec , bo bylo duzo ,duzo gorzej. Kto tego nie widzi ,to nie zna histori ludzkosci. Byl tylko powszechny mord i cierpienie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze