Koronawirus i geolokalizacja. Polacy zostali w domach, Włosi i Brytyjczycy już niekoniecznie [MAPY]

21 marca 2020, 07:33 | Aktualizacja: 28.03.2020, 17:34
Tylko na Forsal.pl
Polska - mapa 1

Polska - mapa 1źródło: Materiały Prasowe

Dane geolokalizacyjne z trzech krajów Europy pokazują, jak ograniczyliśmy wychodzenie z domów, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (83)

  • Taaaaa(2020-03-21 08:24) Zgłoś naruszenie 44614037

    Polacy posłuchali polskiego rządu co wywołało piane w opozycji

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Jamr(2020-03-21 14:18) Zgłoś naruszenie 155738

    Coś czuję, że w niedalekiej przyszłości nikt nie będzie mógł się poruszać po świecie bez specjalnego, stałego identyfikatora raportującego jego lokalizację i może też inne dane osobiste np. samopoczucie. Wszystko oczywiście z "troski" władzy o lud. Tradycyjny terroryzm już się trochę przejadł, trzeba coś nowego, więc mamy. Dzisiaj każdy jest terrorystą (neotrrorystą), tylko jeszcze nie kichnął w nieodpowiednim momencie i miejscu. Wchodzą nowe przepisy, które pozostaną z nami na dziesiątki lat. Władza znowu może więcej (jeszcze więcej) i już z tego nie zrezygnuje. A obywatele? Obywatele się przyzwyczają - część z natury lubi być trzymana za twarz. Zastanawiam się jak władza poradzi sobie z obrazami wolności na "starych" filmach, na zdjęciach, w literaturze. Będą musieli je powoli usuwać, albo mocno ośmieszać. Np.: Film usunięty z przestrzeni publicznej ze względu na propagowanie niehigienicznych zachowań. Albo: "Takie książki czytają tylko ludzie mało inteligentni". Wiem, że wyjdziemy kiedyś z totalitaryzmu, tylko szkoda, że nie za mojej kadencji na tej planecie. Pozostaje żyć wspomnieniami, a Wy możecie nadzieją.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Terminator(2020-03-21 14:54) Zgłoś naruszenie 149358

    Jamr: demokracja która tak naprawdę istniała tylko na papierze zmierza coraz szybciej w stronę totalitaryzmu i masowej kontroli i wyzysku stada przez elity polityczno-gospodarcze!!! Ekstremalna maksymalizacja profitu!!! To nic dobrego na przyszłość dla zwykłego obywatela (niewolnika)!!! LooooooooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Taktak(2020-03-21 09:08) Zgłoś naruszenie 626486

    Zaraza przywleczona z wesołego,nowoczesnego i pouczającego nas raju.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • myślcie(2020-03-21 16:01) Zgłoś naruszenie 52354

    Takie statystyki to smiech, bo kazdymi statystykami mozna manipulowac w zasadzie dowolnie. Wystarczy nie robic testow na wirusa i juz przyrost dzienny jest ZERO, jak w Chinach. W Polsce testow jest 10 razy mniej niz w Niemczech to i przyrost jest 70 os/dzien a nie 700. Niech zrobia 16000 testow/dzien to wtedy zobaczy sie gdzie jest wiekszy przyrost zakazonych. No ale przeciez w pierwszej kolejnosci wybory i wizja WYBAWCY na bialym koniu co to pozwolil powrocic zakazonym, ktorymi nikt sie nie przejmowal za granica, do Polski. kwarantanna to parodia, a brak kwarantanny dla rodzin osob ktore wrocily z zagranicy to zenada. na ulicach pelno jest zon i dzieci oosb ktore wrocila z zagranicy i nikt tego nie kontroluje, chociaz tez sa roznosicielami

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • xyz(2020-03-22 09:59) Zgłoś naruszenie 39369

    Nie martwi Was że jesteście śledzeni w tej chwili?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jo(2020-03-21 12:22) Zgłoś naruszenie 325434

    To co stało się we Włoszech nie zdziwiło mnie. Pytałem Włocha w pracy co myśli o tym to powiedział że za dużo głupków. Czym potwierdził moje przypuszczenia a obaj żyjemy w UK. Tutaj też jest od dawna i do dzisiaj żyjemy całkiem normalnie a czas pokaże kto miał rację. Nie zobaczycie idiotów w kombinezonach jak na polu bitwy z użyciem gazu. Nawet nikt nie mówi siedzieć w domach, bo po co? Ograniczyć kontaktyi rozwaga. Spacery wskazane. To nie lata potrzebny kontakt. Ciekaw jestem ilu zarażonych wśród oczekujących na wjazd do Polski. No ale politycy ciemniakom muszą pokazać jak nas chronią. Tak jak kiedyś przed terrorystami przed dniami młodzieży, każdy mogł wjechać tylko jak kamery były to i kontrole hehehe. Byłem widziałem. Zdrowia i rozumu wszystkim na długo bo trzeba się przyzwyczaić do corony.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ehhhhhhh(2020-03-21 09:14) Zgłoś naruszenie 289347

    Lewackie wychowanie spowodowało totalną znieczulice młodych do dramatu starszych.W Hiszpanii nawet będzie selekcja chorych...przypomijająca rampe pewnego obozu..

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • jojoszef(2020-03-22 09:02) Zgłoś naruszenie 28247

    Niech ktoś mi napisze łaskawie o co chodzi t tą mapą -jak z tej mapy mam wyczytać aktywność lub brak aktywności polaków. Ja tu widzę tylko czerwone plamy i troszkę zielonych. Chyba ze covid zaatakował mi oczy i nie widzę tego co inni.

    Odpowiedz
  • chuck norris(2020-03-21 08:34) Zgłoś naruszenie 27664

    Mądry Polak przed szkodą

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hmm.(2020-03-21 09:32) Zgłoś naruszenie 24683

    Niestety wirus jest wbrew powszechnej opinii wyjątkowo zdradliwy - dotarł już NA MADAGASKAR TROCHĘ TO NIEPOKOJĄCE

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość(2020-03-21 11:45) Zgłoś naruszenie 246178

    Młodzież, według wpojonej zasady "róbta co chceta" nic sobie z zakazu zgromadzeń nie robi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ANTIFA JAWORZNO(2020-03-21 09:29) Zgłoś naruszenie 207388

    To raczej prawackie wychowanie a nie lewacka Solidarność społeczna...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • chichot histori(2020-03-21 09:47) Zgłoś naruszenie 89205

    Najbezpieczniejszm miejscem na ziemi będzie ... PRYPEC NA UKRAINIE - BRAK STAŁYCH MIESZKAŃCÓW I PROMIENIOWANIE NA POZIOMIE GLEBY zabija wszelkie wirusy i bakterie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Matteo(2020-03-21 23:23) Zgłoś naruszenie 8125

    A listonosze dostali żele antybakteryjne i po 50 zł i heja w teren

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • daltonista(2020-03-21 13:26) Zgłoś naruszenie 5920

    Dajcie wersję dla daltonistów, pliz, nic nie widzę na tych mapach, wszystko brązowe. Może niebieski-żółty zamiast czerwony-zielony.

    Odpowiedz
  • Jo(2020-03-21 14:18) Zgłoś naruszenie 56196

    Do wszystkich mieszkających w Polsce mądrali. CORONAVIRUS NIE JEST NACJONALISTĄ RASISTĄ NIE ZNA GRANIC I MA JE W D. NIKOGO NIE DYSKRYMINUJE HAHAHA

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tom(2020-03-21 13:27) Zgłoś naruszenie 49180

    Statystyki mogą być obojętnie jakie. To kompletnie nie ma znaczenia. Wirus z nieznanych przyczyn ,uwielbia rejony najbardziej uprzemysłowione.Tam są zawsze epicentra wirusa. Normalnie wirus wie gdzie może doprowadzić do kryzysu gospodarczego. Cud.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • sid(2020-03-21 10:53) Zgłoś naruszenie 48158

    propaganda podsycana tu trolami,,nie wiadomo ile jest zakatarzonych bo jest za mala ilość przetestowanych,pokazali wielkie skupiska miejskie i widza ze tam więcej ludzi wychodzi,w warszawie tez więcej wychodźi jak w psiej wulce

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Terminator(2020-03-21 11:25) Zgłoś naruszenie 45141

    No to babyboom jest nam pewny!!! LooooooooooooooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz