W lutym Gazeta Prawna była znów najczęściej cytowanym medium biznesowym - wynika z raportu najbardziej opiniotwórczych mediów Instytutu Monitorowania Mediów. Inne media powoływały się na GP 263 razy, dodatkowo 7 razy cytowano też internetowy serwis GP www.forsal.pl.

Drugie miejsce w tej kategorii zajął Puls Biznesu, na który powoływano się 202 razy i 35 razy na serwis Pb.pl, trzecie telewizja TVN CNBC Biznes, którą cytowano 107 razy, a czwarte dziennik Parkiet (101 cytowań).

Wśród wszystkich mediów GP zajęła pod względem liczby cytowań 8. pozycję, a wśród samych dzienników awansowała na 4. miejsce, wyprzedzając ogólnopolski dziennik Polska - 252 cytowania.

Pierwsze miejsce zajęła Rzeczpospolita, na którą inne media powoływały się 1235 razy. Drugie zajął Dziennik, który cytowano 905 razy, a trzecie Gazeta Wyborcza - 806 cytowań. Spośród mediów internetowych w rankingu znalazł się tylko portal Onet.pl, na który inne media powoływały się 195 razy.

Tematyka, która zapewnia największą liczbę cytowań, to wciąż polityka - na informacje z nią związane media powoływały się aż 1147 razy. 992 cytowania dotyczyły informacji z zakresu ekonomii, rynku i finansów, a 680 cytowań przywoływało rankingi i sondaże.

263 razy powoływały się na GP inne media w lutym