Shanghai Tower J-Hotel - tak będzie nazywał się hotel, który znajdzie się w jednym z najwyższych budynków świata. W obiekt zainwestuje spółka Shanghai Jin Jiang International Hotels Group.

Jin Jiang posiada lub zarządza obecnie ok. 460 hotelami. Teraz firmie zamarzył się obiekt na naprawdę wysokim poziomie. Najwyższy hotel na świecie zajmie piętra od 84 do 110 w budynku o nazwie Shanghai Tower. Ostatni poziom hotelu będzie znajdował się na wysokości 574,5 metra. Wieżowiec ma mieć w sumie 121 pięter i 632 metry, co po ukończeniu w 2014 roku uczyni go drugim najwyższym budynkiem globu.

W chwili obecnej największą wysokość w Chinach ma również znajdujący się w Szanghaju budynek World Financial Center. 258-pokojowy J-Hotel ma być położony wyżej niż znajdujący się w World Financial Center hotel Park Hyatt.

Najwyższym budynkiem świata jest otwarty na początku tego roku drapacz chmur Burj Khalifa w Dubaju. Wieża ma 828 metrów wysokości i znajduje się w niej m.in. pierwszy na świecie hotel Giorgio Armaniego.