„Oceniamy, że polski rynek ma zdecydowany potencjał i popyt na unikalne strategie, które zdywersyfikują portfel inwestorów będzie rósł. Strategie GLG Partners sprawdziły się w czasach kryzysu finansowego. W obliczu bessy i spadających indeksów przyniosły zyski inwestorom inwestując w akcje spółek. Taki produkt finansowy powinien sprawdzić się na polskim rynku" – powiedział ISB Kaszuba.

Zaznaczył, że GLG wykazała również w 2010 roku bardzo dobre wyniki inwestycyjne w całej gamie oferowanych strategii inwestycyjnych (GLG Alpha Select, GLG Market Neutral, GLG Multi-Strategy, GLG Atlas Macro, GLG Emerging Currency and Fixed Income oraz GLG European Distressed).

Ich wejście na polski rynek mogłoby odbyć się poprzez notyfikowanie funduszy z Luksemburga, albo nawiązanie współpracy z TFI, które będzie zainteresowane poszerzeniem oferty o alternatywne strategie, jak to było w przypadku umowy ze Skarbcem. W 2010 roku Man Investments, we współpracy ze Skarbiec TFI, wprowadził na polski rynek fundusz hedgingowy AHL, w który można zainwestować za pośrednictwem funduszu Skarbiec Alternatywny. Wynik funduszu AHL za 2010 rok, do którego inwestuje Skarbiec to 11.5 proc.

Program inwestycyjny AHL bazujący na inwestycjach w kontrakty terminowe i futures na najpłynniejszych rynkach na świecie obecnie zarządza ponad 20 mld USD. Na mocy umowy Skarbiec TFI w Polsce odpowiada za stworzenie funduszu Skarbiec Alternatywny, który oferuje dostęp do funduszu AHL i działania sprzedażowe. Na świecie Man gwarantuje inwestorom usługę multi-manager, program AHL oraz strategie inwestycyjne GLG. Man Investments to jedna z największych na świecie firm specjalizujących się w inwestycjach alternatywnych na rynkach terminowych futures i forex. W ub.r. przejęła za 1,6 mld USD fundusz GLG Partners.

Reklama

Po fuzji firma dysponuje 68,6 mld USD aktywów, co czyni ją największą na świecie firmą zarządzającą funduszami hedgingowymi. Flagowym funduszem grupy jest AHL, który ma 22,3 mld USD aktywów i inwestuje w co najmniej 150instrumentów. System AHL jest rozwijany we współpracy z uniwersytetem w Oxfordzie. Od 1996 roku średnioroczna stopa zwrotu z w dolarach wyniosła 16,6 proc. zabezpieczając powierzone środki klientów przed okresami bessy i kryzysu finansowego. Ponadto oferujemy platformę multi-manager, która zarządza 18 mld USD ze średnioroczną stopą zwrotu 5,2 proc. Fundusze AHL w roku kalendarzowym 2010 uzyskały stopy zwrotu od 11,5 proc. do 16,1 proc. W ostatnim kwartale 2010 roku AHL zwiększył swoje aktywa o 4,9 proc.