ABM Solid

Sąd Rejonowy w Radomiu wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu PPU Trans-Energo, spółki zależnej ABM Solid - podał ABM Solid w komunikacie. Postanowienie uprawomocni się w terminie tygodnia od daty jego doręczenia spółce. W komunikacie podano, że sąd postanowił, że upadły będzie sprawował zarząd. Jednocześnie sąd wyznaczył Pawła Lechowicza na sędziego komisarza oraz Waldemara Kowalskiego na nadzorcę sądowego.

ATM

Sąd Rejonowy dla Pragi - Północ w Warszawie, IX Wydział Gospodarczy, postanowił o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej mPay International, spółki zależnej od ATM - poinformował ATM w komunikacie. Na sędziego komisarza został wyznaczony sędzia Sądu Rejonowego Sławomir Bezak. Syndykiem masy upadłości jest Gaweł Jarosiński. "Zarząd ATM informuje, że w związku z prowadzoną likwidacją majątku spółki mPay International Sp. z o.o. zostanie utworzona w ATM rezerwa w wysokości ok. 4 mln zł brutto na poziomie sprawozdania skonsolidowanego oraz ok. 5,5 mln zł brutto na poziomie sprawozdania jednostkowego, która to rezerwa obciąży wynik pierwszego półrocza 2012 r." - napisano w raporcie.

Azoty Tarnów

Azoty Tarnów zmieniły na 20 sierpnia termin publikacji skonsolidowanego raportu za I półr. 2012 r. - podała spółka w komunikacie. Wcześniej spółka jako termin publikacji raportu podawała 30 sierpnia.

Platinum Properties Group

Platinum Properties Group, notowana na rynku NewConnect spółka deweloperska, skorygowała prognozy finansowe na ten rok do 12 mln zł zysku netto wobec 18 mln zł wcześniej oraz 30 mln zł przychodów w stosunku do 52 mln zł w poprzedniej prognozie - podała spółka w komunikacie. Aktualizacja prognoz wynika ze zmiany pierwotnie planowanego terminu oferty publicznej przed debiutem na rynku głównym.

Platinum Properties Group zmieniło także swoje prognozy finansowe na kolejne lata. W roku 2013 spodziewa się 32 mln zł zysku netto i 103 mln zł przychodów. Wcześniej było to kolejno 19 mln zł i 504 mln zł. Rok później deweloper chce wypracować 36 mln zł zysku netto i 592 mln zł przychodów (poprzednia prognoza zakładała 65 mln zł zysku i 619 mln zł przychodów).

PPG wydłużyło także swoje prognozy do roku 2015, kiedy to zakłada osiągnięcie 69 mln zł zysku netto i 757 mln zł przychodów.

KNF pod koniec marca zatwierdziła dokument rejestrowy spółki, a w kwietniu PPG złożyła do KNF dokument ofertowy oraz podsumowujący. Dokumenty te stanowią prospekt emisyjny, którego zatwierdzenie umożliwi przeprowadzenie emisji akcji serii E, oraz przeniesienie notowań PPG z rynku NewConnect na GPW.

Colian

Producent słodyczy i napojów, Colian, jest wśród potencjalnych nabywców Firmy Cukierniczej Solidarność, wynika z wypowiedzi prezesa Solidarności Dariusza Marka.
„Rozmawiamy ze wszystkimi w branży, również z Colianem, i to od kilku lat" – powiedział Marek cytowany przez „Parkiet". Solidarność działa w segmencie pralin. To obecnie jeden z najdynamiczniejszych segmentów rynku cukierniczego. W 2010 roku spółka miała 255 mln zł przychodów i 9,8 mln zł zysku netto.

Cyfrowy Polsat

Analitycy Raiffeisen Centrobank podnieśli cenę docelową Cyfrowego Polsatu do 16,8 zł z 16,2 zł i podtrzymali rekomendację „kupuj", wynika z raportu datowanego na 6 sierpnia.>>>>   

Kredyt Bank

Kredyt Bank miał 62,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2012 roku wobec 87,89 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. >>>>   

Robyg

Firma deweloperska Robyg uzyskała pozwolenie na budowę IV etapu inwestycji City Apartments na warszawskim Żoliborzu, poinformowała spółka w komunikacie.
"Spółka realizuje projekt zgodnie z przyjętym hamonogramem. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest na sierpień 2012 roku, a zakończenie na marzec 2014 roku. W ramach IV etapu powstanie 215 lokali mieszkalnych, które są już dostępne w sprzedaży" – czytamy w komunikacie. City Apartments – inwestycja deweloperska Grupy realizowana od 2007 roku – to zespół apartamentowców powstający na Żoliborzu Południowym przy ul. Rydygiera. Inwestycja powstanie w sumie w 6 etapach. W sumie w ramach City Apartments powstanie 1 300 lokali mieszkalnych o powierzchni od 40 – 170 m. kwadratowych.

Planet Soft

Kurs akcji Planet Soft, wrocławskiego producenta rozwiązań informatycznych dla sektora MSP, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 25,5 proc. do 2,51 zł.>>>>   

Zobacz też rekomendacje   

Gant

Oferta publiczna obligacji serii AW o max. wartości 50 mln zł firmy deweloperskiej Gant Development rozpocznie się w piątek 10 sierpnia, poinformowała spółka w komunikacie. "Doceniamy drobnych inwestorów, oferując im warunki zarezerwowane do tej pory głównie dla instytucji finansowych. Co więcej, zapewniamy bardzo wysokie zabezpieczenie obligacji, przekraczające 100 mln zł" - powiedział wiceprezes Andrzej Szornak, cytowany w komunikacie. Dla inwestorów przeznaczone jest maksymalnie 50 tys. obligacji. Minimalny zakup to jedna obligacja o wartości 1 tys. zł. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 11 proc. rocznie, a odsetki wypłacane będą co kwartał. Termin wykupu obligacji przez spółkę to 28 sierpnia 2014 roku (dwa lata), podała spółka. Podstawę emisji obligacji zabezpieczonych stanowi prospekt emisyjny zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Obligacje Gant Development będą po raz pierwszy papierami sprzedawanymi przez konsorcjum biur maklerskich. Obligacje serii AW będą notowane na rynku Catalyst.