Puls Biznesu

  • Ukraina kusi i straszy polskie firmy

Barlinek czy PL Leasing: jest coraz gorzej, żałujemy wejścia na Ukrainę. Inne firmy: jest tak źle, że może być tylko lepiej, widzimy pierwsze jaskółki – pisze „PB”.

9,4 mln euro. Tyle wynosi zadłużenie ukraińskiego fiskusa wobec polskich inwestorów z tytułu nadpłaconego podatku VAT. Służby celne nękają naszych przedsiębiorców na granicy i podwyższają cło nawet siedmiokrotnie – ostrzega gazeta.

Reklama
  • Iberdrolę i Donga wywiewa z Polski

Firmy inwestujące w farmy wiatrowe tracą cierpliwość. Chcą się wycofać z Polski, nie czekając nawet na nowe przepisy - informuje "Puls Biznesu"
O tym, że duński Dong i hiszpańska Iberdrola rozważają wycofanie się z polskiego sektora wiatrowego, plotkuje się w branży już od dawna.

>>> Czytaj więcej

  • Słabe perspektywy dla ceramiki łazienkowej

Wojna cenowa w hurcie, konsolidacja, upadłości. Taki scenariusz przewiduje branża ceramiki łazienkowej - donosi "Puls Biznesu".
Potwierdzają się najgorsze obawy producentów ceramiki łazienkowej. Ten rok jest trudniejszy od 2011 r., a będzie jeszcze gorzej.

>>> czytaj więcej

Gazeta Wyborcza

  • Uczeń zwiedza za kredyt

Coraz mniej uczniów wyjeżdża na szkolne wycieczki. Jest za drogo - alarmuje "Gazeta Wyborcza".
Według Instytutu Turystyki jeszcze do 2009 roku na wycieczki wyjeżdżało około 40 proc. uczniów. Teraz niecałe 30 proc.

>>> Czytaj więcej

  • Zapłaci bank i Kowalski

Ministerstwo Finansów mimo krytyki branży finansowej, pracodawców, a nawet Komisji Nadzoru Finansowego nie wycofało się z projektu nałożenia na banki specjalnego podatku "antykryzysowego" - donosi "Gazeta Wyborcza".

W zeszłym tygodniu resort finansów zakończył konsultacje społeczne nowelizacji ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (BFG).

>>> Czytaj więcej

Rzeczpospolita

  • Media publiczne ofiarą cięć

Kryzys szkodzi nadawcom publicznym w Unii Europejskiej – informuje „Rzeczpospolita”. „W Holandii rząd zapowiedział obcięcie dotacji dla mediów o 20 procent, pogrążona w kryzysie Portugalia chce zmniejszyć budżet nadawcy RTP o połowę, a rząd węgierski już zmniejszył dotacje dla telewizji MV o 37procent” – czytamy w gazecie.

  • Pawlak: nie będzie dalszej prywatyzacji górnictwa

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział „Rzeczpospolitej”, że jest przeciwny obniżeniu udziału Skarbu Państwa poniżej 50 proc. w spółkach węglowych. Wicepremier odniósł się do planu sprzedaży przez Skarb Państwa pakietu akcji JSW. „Zachowanie przez skarb ponad 50 proc. udziałów w koncernach węglowych jest rozwiązaniem bezpieczniejszym. Także w przypadku JSW, bo na to strona społeczna się zgodziła, a dziś mogłaby czuć się oszukana” – powiedział Pawlak.

  • Jeden Deutsche Bank w Polsce

Zarząd Deutsche Bank AG we Frankfurcie podjął decyzję o połączeniu działających w Polsce banków – Deutsche Bank Polska oraz Deutsche Bak PBC – informuje „Rzeczpospolita”. W rezultacie powstanie bankobsług8jący wszystkie segmenty polskiego rynku.

  • Branża fitness z potencjałem

Fitness to według z ekspertów jedna z najbardziej perspektywicznych branż w Polsce – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Według raportu IHRSA wartość rynku fitness w Polsce wynosi ok. 430 mln dolarów. W naszym kraju działa ok. 1,9 tys. klubów, ale wciąż daleko nam do Europy Zachodniej w Niemczech takich klubów jest 7,3 tys. a w Hiszpanii 5,6 tys.