Puls Biznesu

  • Chcemy lepiej ściągać inwestorów

Ministerstwo Gospodarki zamierza przekonywać gotówką do inwestowania na polskim rynku. Chce zachęcać odważnych inwestorów znaczącymi grantami - informuje "Puls Biznesu".

>>> Czytaj więcej

Reklama
  • Polska pokonała w jabłkach USA

Od lat Polska jest największym w Europie i trzecim na świecie producentem soku jabłkowego. Dzięki tegorocznemu urodzajowi wyprzedziliśmy USA i przed nami są jedynie Chiny - informuje "Puls Biznesu".

>>> czytaj więcej

Gazeta Wyborcza

  • Wpisani na czarno

Można zostać dłużnikiem, nie mając żadnych długów. Firmy egzekucyjne często ściągają przedawnione długi, których spłacenia poszkodowany nie może udowodnić z racji upływu lat - informuje "Gazeta Wyborcza".

>>> Czytaj więcej

  • Bawełniany wyzysk. H&M pod ostrzałem

Ciężkie armaty przeciw Hennel & Mauritz wytoczyła w samym szczycie przedświątecznych zakupków brytyjska organizacja Anti-Slavery International, walcząca z współczesnymi przejawami niewolnictwa – podaje gazeta.

Za takie uznaje ona zmuszanie Uzbeków do zbierania bawełny w ramach czegoś, co wygląda jak wielki narodowy czyn społeczny. Koncern H&M zaprzecza. Tłumaczy, że nie może kontrolować wszystkich źródeł dostaw.

Rzeczpospolita

  • ZTM nie chce piwa i erotyzmu w metrze

Warszawski ZTM, właściciel stołecznego metra, tramwajów i autobusów zakazuje reklam z treściami erotycznymi oraz alkoholem. Przewoźnik nie chce "deprecjacja komunikacji miejskiej". Czytaj więcej >>>>

  • Gdzie Polacy spędzą Sylwestra 2012/2013?

W Polsce rośnie liczba chętnych na luksusowe sylwestrowe wyjazdy. Coraz więcej ofert pochodzi z niemieckich biur podróży - informuje "Rzeczpospolita". Czytaj więcej >>>>

  • Bruksela obciąży polski BIZNES miliardowymi stratami

W Brukseli trwają batalie, które na lata przesądzi o konkurencyjności polskiego przemysłu – pisze „Rz”. Za nowe przepisy unijne, które są w trakcie przygotowania, dotkliwie zapłacą nasi przedsiębiorcy. W sumie zmiany w przepisach o handlu prawami do emisji CO2, w dyrektywie tytoniowej oraz europatent mogą kosztować Polskę 67 mld zł.

  • Edukacja bez pieniędzy

Nakłady na oświatę rosną kilkanaście razy wolniej niż koszty kształcenia uczniów – wyliczyli eksperci z Instytutu Badań edukacyjnych. To zagraża polskiej edukacji – alarmują.

  • Euro traci poparcie

Wspólna europejska waluta traci zwolenników przez kryzys. Polska może być gotowa do jej przyjęcia w 2014 roku, ale ponad połowa Polaków nie chce zmiany złotówki na euro. W ankiecie przeprowadzonej na Łotwie - kraju, który ma duże szanse by przyjąć unijną walutę w ciągu roku - tylko 8 proc. obywateli popiera wstąpienie do strefy euro. Również w krajach strefy euro nasiliły się głosy eurosceptyków.