Aviva ma jednak opcję kupna po 17% akcji tych spółek. Obecnie partnerzy posiadają po 50% akcji tych towarzystw.

BZ WBK i Aviva zobowiązały się przedłużyć czas obowiązywania ich współpracy w zakresie działalności bancassurance do 31 grudnia 2033 r., podano w komunikacie.

"W ramach transakcji bank i Aviva zobowiązały się przenieść na rzecz banku akcje reprezentujące 16% kapitału zakładowego każdego z towarzystw ubezpieczeniowych. Przeniesienie przez Aviva uwarunkowane będzie od zaspokojenia określonych warunków zawieszających, a w szczególności: (i) uzyskania przez bank zgód prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie Przeniesienia przez Aviva oraz (ii) uzyskania bezpośrednich lub pośrednich potwierdzeń faktu, że Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nie wnosi sprzeciwu do bezpośredniego nabycia przez bank 16% akcji w każdym z towarzystw ubezpieczeniowych oraz pośredniego nabycia przez Banco Santander S.A. 16% akcji w każdym z towarzystw ubezpieczeniowych" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, w ramach transakcji, Aviva otrzymała opcję kupna, w ramach której Aviva lub dowolna spółka z jej grupy kapitałowej będzie uprawniona do nabycia od BZ WBK 17% kapitału w każdym z towarzystw "na warunkach określonych w dokumentach dotyczących transakcji", podano także.

Reklama

Ubezpieczyciele BZ WBK i Aviva rozpoczęli działalność operacyjną w sierpniu 2008 r. Ich oferta jest skierowana do klientów BZ WBK - indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw (obecnie ubezpieczają ponad 1,3 mln klientów BZ WBK). W 2012 r. składka przypisana brutto w ubezpieczeniach "życiowych" wyniosła 531 mln zł, a w ubezpieczeniach ogólnych - 152 mln zł, jak podał w czerwcu br. BZ WBK Aviva.