Będzie to piąty zagraniczny bank wchodzący w skład holdingu, poinformował Getin Holding.

Romanian International Bank jest bankiem uniwersalnym, działającym w segmencie klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Bank obsługuje rachunki ponad 80 tysięcy klientów i posiada 34 oddziały zlokalizowane w głównych miastach Rumunii.

Na koniec II kw. wysokość sumy bilansowej banku wynosi 436,4 mln RON (równowartość 424,3 mln zł).

"Rumunia to perspektywiczny rynek o dużym potencjale rozwoju sektora bankowego. Jako grupa dysponujemy wypróbowanym modelem biznesowym, który doskonale sprawdza się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Ten sukces chcemy powtórzyć również w Rumunii. Naszym celem jest budowa stabilnej instytucji finansowej tworzącej wartość dla akcjonariuszy"- powiedział prezes Getin Holding Rafał Juszczak, cytowany w komunikacie banku.

>>> Polecamy:Polskie banki odcinają się od zachodnich matek

Sfinalizowanie umowy uzależnione jest m.in. od uzyskania zgody rumuńskiego nadzoru.

Getin Holding aktywnie działa na rynkach Europy Wschodniej, gdzie posiada trzy banki oraz firmę leasingową. Na Białorusi posiada Idea Bank Białoruś, który rozpoczął swą działalność w 2004 roku i jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się banków na rynku białoruskim. Koncentruje się na oferowaniu usług finansowych klientom detalicznym oraz kompleksowej obsłudze firm.

>>> Czytaj więcej: Getin Holding nabył Białoruski Bank Małego Biznesu za 20,33 mln zł