I być może jest to sygnał, że luty wcale nie musi być tak słaby jak styczeń, a pesymizm części inwestorów, co do perspektyw gospodarki w I kwartale, może być nadmierny. Co ciekawe, to wpisywałoby się w determinację FED, co do dalszych cięć programu QE3, a także być może zwiększenia skali tych posunięć na wiosnę, kiedy to już gospodarka powinna przyspieszyć po trudnej zimie.

Na razie jednak lokalne indeksy tego nie potwierdzają. Po słabym NY FED Mfg z wtorku, dzisiaj nie rozpieścił odczyt Philly FED. Tu mamy spadek z 9,4 pkt. aż do -6,3 pkt. Na uwagę zasługuje fakt, że mamy mocne tąpnięcie właśnie po stronie nowych zamówień (!), a także słaby subindeks bezrobocia (4,8 pkt. wobec 10 pkt. w styczniu). To może, choć nie musi rzutować na miesięczne odczyty Departamentu Pracy.

Na razie jednak dane tygodniowe są zaskakująco dobre. Dzisiejszy odczyt wyniósł 336 tys. nowych wniosków wobec 339 tys. przed tygodniem. Rynek oczekiwał figury na poziomie 335 tys. Dzisiaj poznaliśmy też dane nt. inflacji CPI za styczeń, które nie wpłynęły jednak znacząco na oczekiwania dotyczące terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych.

Jaka konkluzja? Z wykresu BOSSA USD wynika, że należy spodziewać się kontynuacji ruchu powrotnego w okolice 68,60 pkt. (to ważny poziom, który został złamany w ubiegłym tygodniu). To może sprawić, że EUR/USD, który po południu odbił do 1,3728, a tym samym znalazł się powyżej opisywanych rano 1,3715, może w kolejnych godzinach przetestować okolice kanału wzrostowego na 1,3675-85. Jego złamanie oddaliłoby na jakiś czas scenariusz wzrostów w okolice 1,3830-50, gdzie przebiega 6-letnia linia trendu spadkowego.

Reklama

Nota prawna:

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.