Jak zrezygnować z obowiązkowej umowy OC?

21 lutego 2014, 04:48
Źródło:Forsal.pl

Choć skarg na tzw. podwójne ubezpieczenie OC jest coraz mniej, z analiz ubezpieczycieli wynika, że wciąż wielu klientów nie wie, jakie prawa im przysługują.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • alkomen(2014-02-21 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wreszcie ktoś zrobi porządek z tym bezprawiem z OC? Dlaczego mam płacić OC przez cały rok za motocykl, którego używam 3 miesiace w roku? To kradzież w majestacie prawa!
    Wyślij lobbystów do sejmu albo bezpośrednio zaproś posłów na dziwki i wódkę, to przepchniesz prawo, tak jak robi to finansjera. P.S. Ja mam kampera, którego używam od maja do października, później płacę OC za to że stoi w garażu. :(

    Odpowiedz
  • Andrzej(2014-02-26 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętajcie koniecznie o podpisie pod wypowiedzeniem. Ja z powodu braku podpisu musiałem niepotrzebnie zapłacić za dodatkowe dwa miesiące.
    Witaj w klubie, Bartekpawel. W zeszłym roku miałem kredki z wypowiedzeniem, tylko u mnie czepiali się tego, że PZU nie mogło rozszyfrować z jakiego artykułu wypowiadam polisę. A powiedz, czy jesteś teraz na etapie wypowiedzenia? Ja wysyłam mailem, jeżeli mogę komuś doradzić, to generator wypowiedzenia umowy oc - wypowiadamoc.pl jest najlepszym narzędziem

    Odpowiedz
  • KIO(2014-02-26 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wyślij lobbystów do sejmu albo bezpośrednio zaproś posłów na dziwki i wódkę, to przepchniesz prawo, tak jak robi to finansjera. P.S. Ja mam kampera, którego używam od maja do października, później płacę OC za to że stoi w garażu. :(
    Zakładam że macie w portfelu wystarczająco kasy aby zapłacić np. za zabite dziecko na które stoczył się kamper na placu, czy też zniszczony samochód sąsiada, któremu się udało gdy motor się "sam" podpalił lub po prostu przechylił się i upadł mu na karoserię... powodzenia w opróżnianiu kont gdy nie będziecie mieć oc w tzw "po sezonie" ... przeraża mnie ta krótkowzroczność ....

    Odpowiedz
  • Gość(2014-03-02 00:45) Zgłoś naruszenie 00

    i tak jest ... za prywatne drzewa odpowiada właściciel który ma OC a za miejskie - urząd gminy/miast, który też płaci składki na OC na wypadek m.in. gdyby drzewo kogoś przygniotło...
    Od kiedy to właściciel musi płacić obowiązkowe OC za drzewa na swojej posesji?

    Odpowiedz
  • Bartekpawel(2014-02-24 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętajcie koniecznie o podpisie pod wypowiedzeniem. Ja z powodu braku podpisu musiałem niepotrzebnie zapłacić za dodatkowe dwa miesiące.

    Odpowiedz
  • alkomen(2014-02-27 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zakładam że macie w portfelu wystarczająco kasy aby zapłacić np. za zabite dziecko na które stoczył się kamper na placu, czy też zniszczony samochód sąsiada, któremu się udało gdy motor się "sam" podpalił lub po prostu przechylił się i upadł mu na karoserię... powodzenia w opróżnianiu kont gdy nie będziecie mieć oc w tzw "po sezonie" ... przeraża mnie ta krótkowzroczność ....
    Idąc dalej tym tokiem myślenia powinno się płacić OC za wszystkie drzewa, bo przecież mogą się przewalić na przechodzące dziecko.

    Odpowiedz
  • Gonia(2014-03-01 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    Idąc dalej tym tokiem myślenia powinno się płacić OC za wszystkie drzewa, bo przecież mogą się przewalić na przechodzące dziecko.
    i tak jest ... za prywatne drzewa odpowiada właściciel który ma OC a za miejskie - urząd gminy/miast, który też płaci składki na OC na wypadek m.in. gdyby drzewo kogoś przygniotło...

    Odpowiedz
  • Polak(2014-02-21 09:43) Zgłoś naruszenie 01

    Kiedy wreszcie ktoś zrobi porządek z tym bezprawiem z OC? Dlaczego mam płacić OC przez cały rok za motocykl, którego używam 3 miesiace w roku? To kradzież w majestacie prawa!

    Odpowiedz