Jedenaście pojazdów hybrydowych trafi do miejskiego przewoźnika Tide ASA z miejscowości Vestfold. 

- Zdobyte ostatnio zamówienia na dostawę 57 autobusów do Norwegii pozwolą naszej firmie wzmocnić pozycję na tamtejszym rynku - powiedział Martin Gruber z zarządu Solaris. - Dzięki nowym kontraktom nie tylko zdobyliśmy następnego, cennego klienta Tide ASA, ale również rozwinęliśmy współpracę z naszym dotychczasowym wieloletnim partnerem Norgesbuss AS – dodał.

Drugi kontrakt, podpisany z firmą Norgesbuss AS, dostarczy do Oslo 46 niskopodłogowych autobusów miejskich Urbino 12 z silnikami Euro 6. Zakończenie dostaw nastąpi w drugim półroczu.

Warty 75 mln koron norweskich (blisko 38 mln zł) kontrakt z Norgesbuss AS, zostanie zrealizowany jeszcze w październiku tego roku. Zgodnie z umową, Solaris utworzy także punkt serwisowy, zlokalizowany w północnej części Oslo.
Niskopodłogowe autobusy Urbino są już dobrze znane mieszkańcom norweskiej stolicy, gdzie od roku 2006 dostarczonych zostało w sumie 16 pojazdów tego typu.

Zamówienie na dostawę 11 autobusów Solaris Urbino 12,9 Hybrid pochodzi z kolei od nowego klienta - firmy Tide ASA . Ekologiczne hybrydy pojawią się na ulicach Vestfold na początku lipca 2014 roku.