„Smartfony znajdą się w naszej ofercie jeszcze przed wakacjami. W maju pojawią się już informacje handlowe na temat m.in. specyfikacji. Będą to urządzania na Androidzie. Chcemy wprowadzić 3 modele smartofnów, w tym jeden naprawdę zaawansowany. Oferta będzie skierowana przede wszystkim do klientów detalicznych" – powiedział ISBnews Wereszko.

Członek zarządu ABC Data, odpowiedzialny za markę Colorovo, dodał że w I kwartale rozwijała się ona zgodnie z założeniami spółki dla I półrocza 2014.

„'Okresu żniw' spodziewamy się oczywiście w II półroczu, ale jeszcze przed wakacjami przeprowadzimy ciekawe akcje, chociażby w sezonie komunijnym. Mamy zadowalającą kontraktację z sieciami detalicznymi. Liczymy, że w tym roku wejdziemy również we współpracę z którymś z operatorów komórkowych" – wskazał członek zarządu ABC Data.

>>> Czytaj też: ABC Data szykuje się do wprowadzenia smartfonów pod marką Colorovo

Wcześniej wskazywał on, że w 2013 roku Colorovo udało się zrealizować wyraźnie ponad 100-proc. dynamikę sprzedaży i również w 2014 zakładana dynamika ma wynieść przynajmniej 100%.

ReklamaTymczasem obecnie spółka zaprezentowała drugi tablet z linii City Tab Supreme - Office 10.1, skierowany przede wszystkim do klientów biznesowych z procesorem Intel Atom i systemem Microsoft Windows 8.1 w cenie ok. 1,1 tys. zł. Colorovo zapowiedziało kolejne modele we współpracy z Intelem i Microsoft.

"W segmencie tabletów chcemy mieć pełną ofertę produktową w trzech kategoriach i co najmniej 10 produktów. Będziemy zwiekszali portfolio. W okresie wakacji pojawią się kolejne nowości, w tym tablet LTE. Na tą technologię stawiają operatorzy" – wskazał Wereszko.

Wcześniej Colorovo wprowadziło 3 nowe modele ładowarek PowerBox i 5 modeli tabletów City Tab.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. W czerwcu 2011 roku ABC Data rozpoczęła sprzedaż materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów komputerowych pod własną marką Colorovo. W 2012 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 3,69 mld zł.

>>> Czytaj też: Zysk netto ABC Data wzrósł do 59,19 mln zł w 2013 r.