Firmy będą współpracować przy tworzeniu systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego dla Polski. WB Electronics i Raytheon będą współpracować głównie przy tworzeniu oprogramowania przeznaczonego do realizacji szkoleń i symulacji sytuacji taktycznej oraz testowania gotowości bojowej i sprawności systemu oraz stopnia przeszkolenia personelu wojskowego przyszłego systemu obrony powietrznej kraju.

- Inicjatywy podejmowane przez WB Electronics wspólnie z koncernem Raytheon są dowodem na dużą wolę współpracy amerykańskich i polskich firm podczas budowy systemu Wisła, opartego na najnowszej wersji zestawu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot. WB Electronics, jako lider wojskowej elektroniki może aktywnie uczestniczyć w budowie tarczy Polski, dzieląc się dotychczasowymi doświadczeniami i opracowanymi rozwiązaniami – powiedział Piotr Wojciechowski, prezes WB Electronics.

List intencyjny pomiędzy Raytheon i WB Electronics zakłada również współpracę przy rozwijaniu wzajemnego potencjału eksportowego na rynki międzynarodowe.

To pierwsza polska firma, która podpisała takie porozumienie z Amerykanami. Zbudowanie nowoczesnego systemu obrony powietrznej, tzw. tarczy Polski, uważane jest za najważniejsze zadanie stojące przed Siłami Zbrojnymi RP. W ciągu kilku lat MON chce na to wydać kilkanaście mld zł. O wyposażenie Polski w ten system stara się też europejskie konsorcjum MBDA i Thales. WB Group zatrudnia ponad 800 pracowników w tym ok. 50 proc. pracuje w badaniach i rozwoju. Skonsolidowane przychody grupy w roku 2012 przekroczyły kwotę 132 mln zł.