"Na podstawie opublikowanego prospektu emisyjnego Dekpol S.A. oraz jej główny akcjonariusz Mariusz Tuchlin oferują łącznie 2.950.000 akcji, w tym: spółka oferuje 2.300.000 nowo emitowanych akcji serii B, a akcjonariusz 650.000 akcji serii A. Na potrzeby przyjmowania zapisów w transzy inwestorów indywidualnych w dniu 8 grudnia br. ustalona została cena maksymalna akcji na poziomie 21 zł. Cena ostateczna zostanie opublikowana 12 grudnia br." - czytamy w komunikacie.

W ramach transzy detalicznej planowane jest zaoferowanie do 600.000 akcji, a dla inwestorów instytucjonalnych do 2.350.000 akcji, podano również.

Dekpol planuje przeznaczyć środki pozyskane z emisji akcji serii B na rozwój działalności operacyjnej w ramach wszystkich trzech głównych segmentów działalności: generalnego wykonawstwa, działalności deweloperskiej oraz produkcji osprzętu do maszyn budowlanych.

Wcześniej spółka podawała, że pierwotna oferta publiczna akcji spółki Dekpol rozpocznie się 9 grudnia, kiedy ruszą zapisy w transzy detalicznej. Spółka podała też, że liczy na pozyskanie z emisji nowych akcji serii B ok. 70 mln zł.

Firma powstała w 1993 r. Jej działalność opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Kolejne segmenty to: dział konstrukcji stalowych, który realizuje całościowe projekty konstrukcji stalowych dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów, przeznaczonych do maszyn budowlanych. Trzecim segmentem jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe.