"Sprzedaż akcji nastąpi pod warunkiem uzyskania przez ING CEH bezwarunkowego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na zwiększenie zaangażowania ING CEH w ING PTE. Jeżeli stosowne zezwolenie KNF nie zostanie udzielone do końca 2016 r. Umowa ulegnie rozwiązaniu, o ile strony nie postanowią inaczej" - czytamy w komunikacie.

Cena sprzedaży akcji została ustalona w umowie w wysokości 210 mln zł.

"Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego z dnia 6 maja 2014 r. w cenie uwzględniono wypłaconą dywidendę za rok 2013 oraz pozostałe elementy korygujące określone w powyższym liście. Rynkowość ceny została potwierdzona wydaną przez PwC Polska Sp. z o.o. niezależną opinią o godziwości wyceny (tzw. fairness opinion)" - podano także.

Bank podał, że w dacie przeniesienia własności akcji cena zostanie skorygowana o wartość kolejnych dywidend wypłaconych bankowi przez ING PTE po dacie zawarcia umowy.

Reklama

"Dodatkowo do końca grudnia 2016 r. bank ma możliwość wystąpienia z żądaniem zmiany ceny, jeżeli Trybunał Konstytucyjny uzna za niezgodne z Konstytucją przepisy dotyczące reformy systemu otwartych funduszy emerytalnych, jakie zostały wprowadzone w roku 2014. Cena ulegnie zmianie, jeśli wartość korekty ustalonej zgodnie z umową będzie równa lub wyższa od 15% ceny zapisanej w umowie" - czytamy dalej w materiale.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 2004 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 99,86 mld zł na koniec 2014 r.