"Zdecydowaliśmy się nie wypłacać dywidendy za 2014 rok ze względu na zalecenie nadzoru. Proces decyzyjny może trwać do końca roku. Naszym zdaniem, wypłacenie dywidendy za 2014 r. w listopadzie 2015 roku nie miałoby sensu. Byłoby dużo lepiej dla banku, by nie mieć tego typu niepewności. W następnym roku możemy działać na bazie naszej zwykłej polityki dotyczącej dywidendy. Oczywiście, akcjonariusze, którzy ostatecznie decydują, mogą podjąć decyzję o nadzwyczajnej wypłacie. Ale jako wskazówka, mówimy, że chcemy wypłacić dywidend dopiero za 2015 r." - powiedział Jorge podczas konferencji prasowej.

"Będziemy mieli indywidualną rekomendację dla banku. To będzie obejmowało umowę między dwoma nadzorcami - KNF i EBC. Te dwa nadzory będą musiały wydać wspólne zalecenie" – dodał prezes.

Zapytany o to, czy możliwe jest, aby bank wypłacił w 2016 roku dywidendę z zysku za 2015 rok i ewentualnie części zysku za 2014 r., Jorge powiedział, że w tej chwili niczego nie można przesądzić ze względu na fakt, że nie wiadomo, jakie będą zasady dotyczące wypłaty dywidendy z zysku za 2015 r.

W opublikowanych w piątek projektach uchwał na walne zaplanowane na 21 maja bank podał, że zysk w łącznej kwocie 619,51 mln zł zostanie w całości na kapitał rezerwowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.