39 mld zł - tyle ma kosztować realizacja kluczowych postulatów PiS

4 lipca 2015, 15:21 | Aktualizacja: 04.07.2015, 15:31
Źródło:IAR

Podczas trwającej w Katowicach konwencji programowej, Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło zarys najważniejszych reform. Kandydatka partii na premiera - Beata Szydło - wskazała, jak wygospodarować 73 mld zł.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • kas(2015-07-05 03:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ogolnie rzecz biorac , najwazniejsze jest w obecnym czasie zatrzymac caly ten zjazd po rowni pochylej naszego kraju , zafundowanego przez obecny rzad . A poniewaz jedyna alternatywna I relana sila polityczna jest PIS- bede glosowal na ta parte. Poszukaj na youtube informacji ( jesli cie nie stac na ksiazke) o relnym stanie Polski- to dla tych , co jeszcze kochaja swoja Ojczyzne A te wszyskie negatywne wypowiedzi potraktowac szum w eterze.

    Odpowiedz
  • Brednie(2015-07-04 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    "Chcemy", "musimy", "musi" "mieć szansę" "priorytety" "żeby kopalnie były rentowne" . Amen.

    "złym rozwiązaniem jest system niskich kosztów pracy, otwarcia na inwestycje zagraniczne i otwarcia gospodarki w sensie odnoszącym się do eksportu, który w tych warunkach ma charakter podwykonawczy"

    Odpowiedz
  • luz(2015-07-04 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję zacząć od odzysku metanu w polskich kopalniach ,, dlaczego metan w kopalniach wypuszczany jest w powietrze , spytajcie fachowców ,, a dodam że kopalnia ma specjalną klimatyzację która dostarcza odpowiednią ilość powietrza do miejsca wydobycia ,, uwięziony w węglu kamiennym metan zamiast być przechwytywany , a sprzedany byłby dodatkowym dochodem dla kopalń ,, wypuszczany jest w powietrze ,, żadna kopalnia w Polsce nie przechwytuje metanu ,, najwyżej od czasu do czasu coś wybuchnie

    Odpowiedz
  • nrn(2015-07-04 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    7mln dzieci w wieku poniżej 18 lat x 500 x 12 = 42 mld pln. Rachunki na poziomie podstawówki.

    Odpowiedz
  • ja(2015-07-05 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    Polsce do Grecji bardzo mało brakuje...Rzeczywiste zadłużenie Polski wg. Balcerowicza to ponad 4 bln zł http://www.polskatimes.pl/artykul/1005111,balcerowicz-pokazuje-prawdziwy-dlug-polski,id,t.html?cookie=1.

    Odpowiedz
  • Alek(2015-07-04 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jezus Maria

    Odpowiedz
  • Karol(2015-07-04 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    mowienie, ze sie chce jakichs optymalnych stanow rzeczy, typu chcemy, azeby kopalnie byly rentowne to zaklecia a nie program polityki realnej.
    Jezeli ktos mowi bez sensu, podejmuje na ogol rownie glupie decyzje, jesli w to wierzy, co mowi a to juz jest niepezpieczne.
    Wymowka, ze chcialo sie dobrze, ale ni wyszlo, chociaz przy odrobinie znajomosci rzeczy wiadomo, ze nie wyjdzie to nie tylko przejaw glupoty, ale zlej woli i braku moralnego poczucia odpowiedzialnosci

    Odpowiedz
  • kibic(2015-07-04 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    Pis w końcu się zdecydujcie. Albo jest ruina i zgliszcza gdzie wszystko trzeba budować od nowa, albo jest gospodarka, która generuje miliardy. Albo są polskie stocznie albo ich nie ma w ostatnich dniach odbyly się tam trzy wodowania, to o czym jest ta gadka szmatka? A gdzie te 3 mln mieszkań z poprzednich wynurzeń? O co chodzi z węglem jak pis cosik bredzi że teraz jest już na tak i że trzeba budować elektrownie jądrowe? Przedtem byl na nie, teraz jest na tak, fajnie sobie pogadać i porzucać liczbami nie pamiętając jak jeszcze niedawno wszystko było be...a co do vat to ta obniżka na 22% to żadne cuda, też obiecywali więcej.

    Odpowiedz
  • Karol(2015-07-04 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    500 PLN na dziecko to realnie wiecej niz niemiecki Kindergeld i jedna trzecia placy minimalnej, ktorej nie oplacaloby sie niekwaklifikowanym a jurnym podejmowac.
    Mielibysmy w tej czesci populacji duze rozmnazanie.
    Niech mi panstwo nie daje na dzieci a stworzy warunki, azebym sam mogl ten problem rozwizal, co nie stanie sie w warunkacdh glupiego i demoralizujacego rozdawnictwa pieniedzy.

    Odpowiedz
  • karol(2015-07-04 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek bankowy?
    Przeciez rentowne banki placa podatki a ich wlasciciele po raz drugi od dywidend.
    Czyzby chodzilo o wywlaszczanie przy pomocy jakichs wybiorczych i bezprawnych haraczy typu podatek od kopalin, placony przez jedyna rentowna spolke kopalniana, miedzy innymi po to azeby subwencjonowac inne kopalnie?
    Przeciez panstwo nie ratowalo bankow po 2008 jak wielu innych krajach, co by w pewnym stopniu uzasadnialo jakies transfery do budzetu.
    Ponadto jest to ekonomiczny nonsens, ktory oslabi dzialalnosc kredytowa bankow i obarczy ich klientow nizszym oprocentowaniem wkladow plus dodatkowymi oplatami.
    Taki haracz jest poza tym niekonstytucyjny.
    To moze od razu podniesc podatek Belki, ktory PIS kiedys chcial zniesc.
    Chodzi o drenowanie prywatnego kapitalu na rzecz panstwowego rozdawnictwa.
    Nie tedy droga do rozwoju.

    Odpowiedz
  • Olexy(2015-07-05 01:01) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk w 2007 roku też obiecywał... Ale w sumie to obiecał mniej niż ta Szydło.
    Zresztą co za różnica!? Nawet 20% z tych obietnic nie spełnią. Nie ma takiej opcji, i całe szczęście!
    Keszitsen kepet onmagaro!

    Odpowiedz
  • Mercator(2015-07-04 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli chcą pytać w referendum o system emerytalny to już czuję jakieś złodziejstwo

    Odpowiedz
  • jacezar(2015-07-04 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    Miała być druga Japonia a będzie druga Grecja.
    Dobrze że Grecja plajtuje akurat, gdy padają ze sceny takie hasła jak krzyczy Duda/Szydło.
    Może choć część ludzi zrozumie, że rozdawnictwo=bankructwo.
    btw. Opodatkują dodatkowo hipermarkety...a te albo się pozamykają, albo przerzucą koszt na klienta, albo sprytnie będą wykazywać straty. Jak im się choć 3 mld z hipermarketów uda wycisnąć to będzie szał. Banki tak samo

    Odpowiedz
  • johnny(2015-07-04 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    juz niedlugo Polacy nie beda musili do Grecji na urlop latac, beda ja mieli u siebie jak te tumany ekonomiczne zaczna rozdawac pieniadze na prawo i lewo...

    Odpowiedz
  • Paweł(2015-07-05 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Do redakcji - nie manipulujcie!! Szydło powiedziała wczoraj (sam słyszałem), że 500 zł będzie na DRUGIE I KAŻDE KOLEJNE DZIECKO, nie że na dziecko! To zmienia postać rzeczy, bo połowa rodzin w Polsce ma tylko jedno dziecko i nie dostaną nic!

    Odpowiedz
  • greg(2015-07-04 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Gruszki na wierzbie...

    Odpowiedz
  • Paweł(2015-07-05 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Pieniądze się znajdą. Trzeba przestać kraść, a zobaczycie ludzie, że na to co potrzeba pieniądze będą. Przeczytajcie to http://www.wykop.pl/ramka/2532697/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis/. Tu jest góra pieniędzy, a te (nie)rządy ukrywają to od lat przed nami!!

    Odpowiedz
  • do nrn(2015-07-05 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    500 zł ma być na drugie i każde kolejne dziecko, a 51% rodzin ma tylko 1 dziecko, więc nic nie dostaną. W związku z tym nie 7 milionów dzieci, ale pewnie 3-4 miliony (załóżmy nawet 4 miliony) 4 miliony x 500 x12 = 24 mld zł, czyli mniej więcej tyle ile Szydło podała.

    Odpowiedz
  • buehehe(2015-07-04 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Opodatkowac kapitalistów wyprowadzających z Polski krociowe zyski, a pieniądze się znajdą. Chcesz osiągać miliadrowe zyski, płac miliardowe podatki. Ciekawe czy na zachodzie mają taką taryfę ulgowa jak tu.

    Odpowiedz