Imigranci pomogą Polsce dogonić Zachód w ciągu jednego pokolenia

22 lipca 2015, 07:32 | Aktualizacja: 22.07.2015, 07:39
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Dobra polityka imigracyjna może Polsce pozwolić zarobić i dogonić Zachód w ciągu jednego pokolenia zamiast dwóch. Musimy jednak pozyskiwać cudzoziemców młodych  i wysoko wykwalifikowanych, bo tacy najbardziej dokładają się do gospodarczego wzrostu i nie są obciążeniem dla finansów publicznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (31)

  • ed(2015-07-22 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    Bank ŚWIATOWY Rotshilda potrzebują taniej siły roboczej a co z naszymi wykształconymi ludźmi którzy są bez pracy.Za marne grosze żaden wykształcony emigrant nie będzie w Polsce pracował a jedynie będzie czekał na okazję wyjechania dalej na Zachód

    Odpowiedz
  • [ja!](2015-07-22 08:16) Zgłoś naruszenie 01

    „Polska mogłaby być edukacyjnym hubem dla Europy Wschodniej i innych gospodarek wschodzących, może oferować dobre wykształcenie po niskiej cenie. I upiec kilka pieczeni na jednym ogniu: zapewnić dochód uczelniom i przeciwdziałać negatywnym tendencjom demograficznym”

    Trzeba się chyba z jakimś zwierzakiem (z lemingiem?) na łby pozamieniać, żeby wymyślić bardziej piramidalną bzdurę:

    ● 1. Edukacja jest w Polsce wyjątkowo niskiej jakości, a bezrobocie po niej — wysoce prawdopodobne.

    ● 2. Wyedukowane osoby nie przyjeżdżają do Polski, a głównie z niej uciekają.

    ● 3. Bariera językowa sprawia, że trzeba wyjątkowej manipulacji, żeby sugerować rolę „huba dla Europy” — zresztą nikt nas o taka rolę nie prosi.

    Odpowiedz
  • Gość(2015-07-22 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie taki tekst jest tendencyjny i mija się z rzeczywistością. Imigranci nie pomogą nam dogonić Europy a tylko dorobią firmy, które będą mieli siłę roboczą za przysłowiową miskę ryżu. Następstwem tego będzie wielu bezrobotnych ,którym trzeba będzie zapewnić możliwość egzystencji a budżetu państwa. Jednym słowem polityka na tzw. krótką metę.

    Odpowiedz
  • fgefefc(2015-07-22 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe - porównanie Francji do Niemiec ale w Niemczech ponad połowa imigrantów nie ma obywatelstwa, a w Francji ponad 90 procent ma obywatelstwo, i ci co mają, nie są wliczani w statystyki. i cały raport można trzasnąć o kant stołu

    Odpowiedz
  • e_djur(2015-07-22 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce wszystko jakoś jest na opak. Czemu? Kto tu rządzi? Nie znają się na sprawach? Znowu komuś odbiło. Imigranci odwalą za nas robotę. Już to widzę. A nasi podcierają tyłki bogatszym. Znam takich co jadąc za chlebem porzucili pielesze, dziś byłaby już emerytura a tam nie udało się jej dorobić. Tu jest porąbane bo rządza porąbańcy. Krętacze i głupki co nic nie potrafią oprócz pyskowania. I głupi naród daje się na to nabierać. Naród widać nie mądrzejszy od swoich idoli.

    Odpowiedz
  • Kriz(2015-07-22 09:34) Zgłoś naruszenie 10

    Co za brednie, widzę ze papier wszystko przyjmie, na szczęście czytelnik to nie papier i niektórymi sponsorowanymi przez władzę artykułami wyciera sobie cztery litery.

    Odpowiedz
  • Eltor(2015-07-22 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    "Imigranci pomogą Polsce dogonić Zachód w ciągu jednego pokolenia"

    Takie życzeniowe myślenie mieli już we Francji i kilku innych krajach. Okazało się, że to bardzo zły pomysł. Nie chciałbym doganiać kilku zachodnich krajów, gdzie już są muslimskie dzielnice, do których nawet policja boi się wjeżdżać. U nas tego na szczęście jeszcze nie ma i nie widzę potrzeby "gonienia Zachodu" w tym zakresie.

    Odpowiedz
  • Co za głupoty(2015-07-22 09:47) Zgłoś naruszenie 30

    Pobożne życzenia autora tekstu.
    Pomieszanie z poplątaniem i fałszywe tezy, aż się nie chce odpisywać

    Odpowiedz
  • Bartek(2015-07-22 09:49) Zgłoś naruszenie 60

    powinniśmy to robić tak jak Australia - wybierać sobie najlepszych. tych, którzy realnie coś wniosą od siebie.
    i najlepiej spośród mieszkańców krajów ościennych.

    Odpowiedz
  • kontranalityk(2015-07-22 09:58) Zgłoś naruszenie 60

    Co za brednie. ..Następny mądry analityk któremu coś się przyśniło nad ranem,.
    Oficjalny raport z UK; imigracja spoza UE kosztowała kraj ponad 190 mld funtów w przeciągu podajze 15 lat (różnica pomiędzy wkładem w postaci podatków itp a kosztów jak służba zdrowia zasiłki edukacja itp)

    Odpowiedz
  • xyz(2015-07-22 10:11) Zgłoś naruszenie 10

    Dobra rada dla autora aby dwa razy pomyślał zanim coś napisze a jak już pomyśli to niech nie pisze a jak napisze i podpisze się to niech się nie dziwi że w komentarzach pod tym artykułem jadą po Nim jak po łysej kobyle ... _i_to_w_zasłużony_ sposób.

    Szkodliwe bzdury napisał. Jedno co mogę temu panu zalecić: nie sobie popatrzy jak Szwecja spadła w rankingu OECD po wdrożeniu polityki multikulti.

    Odpowiedz
  • buehehe(2015-07-22 10:15) Zgłoś naruszenie 70

    Dogonić zachód? Pytanie czy zachód wam Polaki pozwoli się dogonić, bo zachód nie potrzebuje konkurencji tylko rynków zbytu i rezerwuaru tanich parobków. Dobrobyt to ma być na zachodzie, bo jak go nie będzie to ludzie przestaną na zachód emigrować, a zachód żyje z imigrantów.

    Odpowiedz
  • buehehe(2015-07-22 10:22) Zgłoś naruszenie 82

    Poza tym przestrzegałbym przed sprowadzaniem do Polski nadmiaru ukraińskich banderowców, którzy roszczą sobie prawo do kilkunastu powiatów na Podkarpaciu. Już raz mieliśmy w Polsce multi-kulti, było to przed wojną, z wysokim udziałem Ukraińców, ci którzy znają trochę historię wiedzą czym się to skończyło. Ukraińcy NIE PAŁAJĄ MIŁOSCIĄ DO POLAKÓW I PAŁAĆ NIE BĘDĄ!!! Jeśli chcecie sprowadzać imigrantów lepiej sprowadzajcie azjatów, pracowici, przedsiębiorczy, zdyscyplinowani, stosunkowo łatwo się asymilują.

    Odpowiedz
  • ObserWator(2015-07-22 10:41) Zgłoś naruszenie 90

    A może tak szanowny autorze skupić się by można na zatrzymaniu Rodaków w kraj a nie sprowadzaniu taniej siły roboczej z zagranicy. Do Szwajcarii i Luksemburga raczej nie przyjeżdżają ludzie biedni i może dlatego jest widoczny zysk z imigracji. Tezy artykułu są jak najbardziej błędne i próba ich obronienia żałosna i na siłę. Coś mi tu śmierdzi nieudolną propagandą rządową w celu przekonania Polaków do imigrantów. Już widzę te komisje weryfikacyjne wybierające tych najlepszych imigrantów. A jak wzrośnie aktywność różnego rodzaju organizacji praw człowieka, oskarżających Polskę o stosowanie selekcji rasistowskiej w sprawie imigrantów. JESZCE RAZ: SKUPMY SIĘ NA POLSCE I POLAKACH - DOBRA RADA

    Odpowiedz
  • veavv(2015-07-22 11:15) Zgłoś naruszenie 151

    Ostatnio na jaki portal ekonomiczny czy informacyjny bym nie wszedł, wszędzie trwa agitacja za przyjmowaniem emigrantów. Najlepsze było zdanie, że sprzeciwiają się temu "pewne środowiska prawicowe".

    K*** !, nie znam nikogo kto byłby za, łącznie ze znajomymi lekarzami, kolegą informatykiem itd.Żadne "mohery". Każdy mówi to samo. Przypomina się praktyka z czasów PRL, kiedy tłumy wychodziły na ulicę, a gazety pisały o "grupce wichrzycieli". Przestańcie kłamać.

    Odpowiedz
  • Teofil(2015-07-22 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jak sobie tam jakiś wskaźnik goni Zachód to niewiele mnie obchodzi. Zawsze można jakiś tam taki znaleźć. Dla mnie wskaźnikiem jest wysokość wynagrodzeń i liczba zatrudnionych. Tu jakoś "gonienia" nie widzę.

    Odpowiedz
  • BladyKS(2015-07-22 12:08) Zgłoś naruszenie 30

    Co oni pierdo*ą że pomogą nam dogonić zachód, jak to banda nierobów, będą tylko kraść i zasiłki pobierać, a i oczywiście jeszcze nas "tępić" zarzucając nam że jesteśmy rasistami. co za bzdury na tym forsalu wypisują.

    Odpowiedz
  • Cvq(2015-07-22 13:12) Zgłoś naruszenie 10

    OTO przykład RZETELNEGO, OBIEKTYWNEGO, NIEZALEŻNEGO POLSKIEGO DZIENNIKARSTWA !!!
    Przyjmiemy solidarnie na początek 2 tys tych którym ich rząd nie daje żyć no to trzeba swój ciemnogród na zlecenie pendolino do tego pozytywnie nastawić wciskając mu kit. No bo ile można zarobić za tekst że znów Krzysio wypadł z okna ?

    Odpowiedz
  • Gość(2015-07-22 14:55) Zgłoś naruszenie 20

    W mojej ocenie to bardzo mała część zagadnienia i widziana jednostronnie. Nie podzielam opinii autora tekstu.

    Odpowiedz
  • brrrr(2015-07-22 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to będą Ukraińcy czy Polacy nisko opłacani nie zapełnią specjalnie dziurawego budżetu państwa. A ci pierwsi po roku lub dwóch pojadą dalej na Zachód za lepszym wynagrodzeniem.Za to zostaną islamiści z ręką po zasiłek i stanowiący zagrożenie dla tubylczego Narodu. A zarobi międzynarodowa ganksterka i banksterka...widać komuś brakuje tutaj już taniej siły roboczej...

    Odpowiedz