Bąk: Ekolodzy, przekonaliście mnie

2 października 2015, 08:06
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Honda CR-V

Honda CR-Vźródło: Materiały Prasowe

Po ubiegłotygodniowym materiale, w którym stanąłem w obronie Volkswagena, otrzymałem bardzo dużo listów. Pisali do mnie ekolodzy, geolodzy, biolodzy, urolodzy i futurolodzy. Ci pierwsi zaczynali swoje e-maile od słów: „Ty bydlaku, spalimy ci dom”, a cała reszta od: „Ma pan całkowitą rację”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (35)

  • Absolwent Ochrony Środowiska UŁ(2018-08-04 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ja się obśmiałem. Dobre pióro. Pozdrawiam ekologów, ekoterrorystów i Halinkę z mięsnego.

    Odpowiedz
  • fantomasz(2015-10-06 11:27) Zgłoś naruszenie 40

    Redaktor Łukasz Bąk jest kompletnym ignorantem i dyletantem i jest z tego dumny. Gratuluję redakcji Forsal.pl zatrudniania takich fachowców.

    Odpowiedz
  • fikusaofiara(2015-10-04 17:37) Zgłoś naruszenie 01

    brawo odważny Bąk! jeśli ekologom zależy na środowisku to dlaczego nie sprzątają własnoręcznie śmieci w lasach i nie pracują nad projektami silników czystości EURO 7, 10 i 15??? karać każdy potrafi...

    Odpowiedz
  • gość(2015-10-03 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Bak jak Pan lubi być ładowany w tylek I przy tym się jeszcze Pan ładnie uśmiecha to gratuluję. czy to było eko czy nie eko to nie ma żadnego znaczenia. to poprostu było zwykle oszustwo

    Odpowiedz
  • miś(2015-10-03 13:25) Zgłoś naruszenie 03

    Nic dodać ,nić ująć.Zgadzam się z red.Bąkiem w 100%

    Odpowiedz
  • karol(2015-10-03 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    VW oszukiwał zmieniając parametry wydzielanych spalin. W związku z tym auto było - tylko teoretycznie- bardziej oszczędne. Klienci kupujący takie auta płacili niższe opłaty ekologiczne. VW sprzedawał więcej pojazdów bo były atrakcyjne dla klientów.

    Odpowiedz
  • abm(2015-10-02 21:44) Zgłoś naruszenie 03

    buahahaha
    podpisuje sie pod opinia o pseudoekologach/oszlomach czy jak ich tam zwal rekami i nogami

    Odpowiedz
  • Bąk(2015-10-02 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    "...za puszczenie bąka w parku groziło będzie pięć lat więzienia". Tak, powinna być kara za puszczenie bąka - ale na forum internetowym.
    A tu przykład ekologa, znienawidzonego przez puszczonego bąka (tak, link do NASA): http://www.giss.nasa.gov/research/news/20130402/

    Odpowiedz
  • sean(2015-10-02 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę pokreślę po tej cudnej laurce. Dzieci w miastach masowo chorują na alergie bo wdychają syfy z celowo psutych przez różnych "zaradnych" diesli, żadne normy hałasu nie obowiązują cwaniaków na Harleyach i w starych Golfach, w jedzeniu mamy głównie olej palmowy, syrop glukozowo-fruktozowy, benzoesan sodu i połowę tablicy Mendelejewa itp. itd. A mówi się o tym wszystkim jedynie dzięki "wariatom", którym nie jest to obojętne. To "wariaci", a nie wielbiony przez P. Bąka "przemysł" forsują zakazy palenia w miejscach publicznych, cywilzowane standardy żywienia w szkołach i tym podobne. A do dyskusji o tym, jak przemysł ROZWIĄZUJE problemy proponuję wrócić po przeczytaniu informacji o katastrofie w Bhopalu. Dziękuję i dobranoc.

    Odpowiedz
  • winif(2015-10-02 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    #5
    >1. Mniej więcej połowa naukowców zajmujących się klimatem jest przekonana, że obecne powolne ocieplanie się klimatu to proces najzupełniej normalny i naturalny, po którym nastepuje ochłodzenie. <
    Podaj mądralo ŹRÓDŁO tych bredni.
    Podpowiadam - komcionauci z youtuba to nie to samo co "naukowcy zajmujący się klimatem"

    Odpowiedz
  • Teofil(2015-10-02 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, że szybko nastąpią czasy kiedy samochód zawiezie mnie tam gdzie mu powiem a to czy będzie miał jakieś tam CRV , DTEC i inne moce niewiele mnie obchodzi. Najważniejsze żeby w trakcie jazdy nie łamał żadnych przepisów (nawet o 1km/h) i nikomu nie zrobił krzywdy.

    Odpowiedz
  • Jakub(2015-10-02 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    https://www.youtube.com/watch?v=8E3xoksxdQE&feature=youtu.be

    Odpowiedz
  • ccc(2015-10-02 14:57) Zgłoś naruszenie 30

    Szanowny Panie Bąk,
    Mnie w szkole, dawno temu uczyli, żeby nie wypowiadać się na tematy na których się nie znam.
    Szkoda, że Pan nie odebrał takiej lekcji. Zaoszczędził by Pan czytelnikom tekstów takich jak ten o Volkswagenie (żenujący) a sobie czytanie komentarzy do nich.

    Odpowiedz
  • canoe(2015-10-02 13:57) Zgłoś naruszenie 11

    oglądałem w tv program o ekologach, blokujących wwożenie uli do puszczy białowieskiej. argument - pszczoły zakłócą równowagę ekosystemu :D teraz, żeby mienić się ekologiem wystarczy flanelowa koszula i niechlujna broda.

    Odpowiedz
  • llubellak(2015-10-02 13:44) Zgłoś naruszenie 10

    Jak już wszyscy jeździmy po redaktorzynie to i ja się dołączę!

    Panie, cała afera z VW polega na tym, że VW kłamał, kłamał i jeszcze raz kłamał! To tak jakby teraz, po latach wyszło że pańska żona to facet tyle, że się malował! Ekolodzy to zboczone świry ale pan panie Bąku, nie zrozumiał najważniejszego, Niemcy całą tą swoją propagandę niezawodności, jakości opierają na kłamstwie. Zapewne jest pan w grupie osób gotów kupić dziurawe wiadro byle by z napisem made in germany od dobrego, solidnego i nowego wiadra z napisem made in poland!
    Przepraszam, że takie przykłady ale wnioskuje po przykładzie z burdelem, że trafiam w panskie gusta i guściki! Niektóre panskie artykuły są ciekawe ale ten, tutaj to porażka!

    pozdrawiam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • arnold(2015-10-02 12:54) Zgłoś naruszenie 82

    Panie Bąk, artykułami tego typu ośmiesza Pan siebie poprzez ukazanie braków w podstawowej wiedzy na temat mechanizmów zmiany klimatycznej. Jeśli podejmuje się jakiś temat to warto mieć o nim jakieś pojęcie. A Pan powiela bzdury i przyczynia się do ogłupiania społeczeństwa w tym temacie.

    Niech Pan pisze artykuły o samochodach, bo na tym się pan zna. W kwestii zmian klimatycznych warto natomiast wierzyć naukowcom, a nie lobbystom przemysłu wydobywczego.

    A jeśli chce Pan zgłębić wiedzę na ten temat to warto zajrzeć na: naukaoklimacie.pl

    PS. Jak Pan widzi - nie nazwałem Pana bydlakiem, ani nie grożę spaleniem domu.

    Odpowiedz
  • Leśnik(2015-10-02 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do kolo i jemu podobnych. Wklejałem linki do źródeł, ale mi je ocenzurowano. Spróbuje jeszcze raz.
    Domyslam się, że jakiś automat rozpoznaje linię kodu. (proszę skopiować i usunąć spacje, które powstawiałem)

    Raport naukowców podwazających przyczyny ludzkie globalnego ocieplenia:
    http: / / globalizacja.org / sites / default / files / NIPCC.pdf

    2 biliony na walkę z ociepleniem - oficjalne dane Komisji Europejskiej

    Spalanie Astry - empirycznie stwierdzone.

    Reszta wywodu poparta jest wyłącznie nieakcpetowaną przez lewaków logiką.

    Odpowiedz
  • Autor(2015-10-02 12:43) Zgłoś naruszenie 11

    Panie kup Pan sobie rower i maly elektryczny/hybrydowy samochod. Ekolodzy tak oni nigdy nie mieli nic wspolnego z ochrona srodowiska a z niszczeniem cywilizacji i tak tez sie powinni nazywac.

    Odpowiedz
  • Adi(2015-10-02 12:22) Zgłoś naruszenie 40

    "i zależy mi, aby równie dobrze po urodzeniu prezentowały się moje wnuki. Chciałbym za mniej więcej ćwierć wieku zabrać je na spacer do lasu"

    Jest duża szansa Panie Bąku, że Pańskie wnuki umrą z głodu na skutek braku plonów spowodowanych uporczywymi suszami a lasy zostaną zniszczone w pożarach. Takie będą niestety skutki zmian klimatu. Jest dużo opracowań naukowych na ten temat.

    Odpowiedz
  • mcl(2015-10-02 11:44) Zgłoś naruszenie 20

    Żenujący poziom wiedzy i poziomu dziennikarskiego. Autor zdaje się być przekonany o swojej świetności, a jest po prostu... może nie będę kończył. Życzę mniej samouwielbienia a więcej wiedzy.

    Odpowiedz