"Po zakończeniu tej fuzji chcemy uporządkować wewnętrznie bank. Na dziś chcielibyśmy skoncentrować się na wzroście organicznym" - powiedział prezes Tomasz Bogus podczas konferencji prasowej.

Dzięki połączeniu z Sygma Bankiem, BGŻ BNP Paribas będzie obsługiwał 2,6 mln klientów, z czego ponad 1 mln to klienci włączonego Sygma Banku. Sieć placówek będzie obejmować 500 oddziałów i 140 własnych punktów obsługi Sygma Banku (60 to wyspy w galeriach handlowych, a 80 to punkty sprzedaży w sklepach, w tym wielkopowierzchniowych i specjalistycznych), które w ciągu miesiąca zmienią nazwę na BGŻ BNP Paribas.

"Oczekiwane korzyści z połączenia to wzmocnienie naszej pozycji w personal finance - mamy kompleksową ofertę, zaczynając od pożyczek ratalnych, kart kredytowych do pożyczek gotówkowych dla klientów indywidualnych. Poza tym oferujemy obsługę firm, korporacji, sektora rolnego, kończąc na private banking i bankowości inwestycyjnej. Mamy możliwości wzrostu" - powiedział Bogus.

Bank pracuje obecnie nad nich specjalną ofertę kart kredytowych dla klientów z segmentu Agro.

Dzięki połączeniu BGŻ BNP Paribas stał się drugim największym wydawcą kart kredytowych w Polsce, z udziałem rynkowym na poziomie 13%. Jednocześnie udział w rynku pożyczek ratalnych wynosi 19%, co daje bankowi trzecią pozycję na rynku.

Prezes podtrzymał, że bank planuje osiągnięcie synergii związanych z połączeniem z Sygma Banku w wysokości 86 mln zł w 2018 roku, z czego ok. 31 mln zł to synergie kosztowe, a ponad 50 mln zł to synergie przychodowe. W celu zrealizowania efektów synergii szacowana wartość kosztów restrukturyzacji, koniecznych do poniesienia do roku 2017, wyniesie 88 mln zł

Połączenie Sygma Banku i BGŻ BNP Paribas nie wymaga od klientów dotychczasowych banków żadnych działań. Umowy zawarte przez klientów z dotychczasowym Sygma Bankiem pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN.

Fuzja banków jest efektem realizacji planów połączenia wszystkich instytucji bankowych Grupy BNP Paribas działających w Polsce. Bank BGŻ BNP Paribas po połączeniu z Sygma Bankiem umocnił się na siódmej pozycji na rynku pod względem sumy bilansowej. Zakończenie fuzji operacyjnej jest planowane na pierwszą połowę 2017 r.

(ISBnews)