Film „Wołyń” zabije pojednanie, którego nigdy nie było

23 września 2016, 12:20
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Michalina Łabacz, Wołyń

Michalina Łabacz w filmie "Wołyń"źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Krzysztof Wiktorwww.krzysztof.w

Wojciech Smarzowski stał się Józefem Mackiewiczem filmu. Jego dzieło – niezależnie od konsekwencji – będzie dopiero początkiem autentycznego oczyszczenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (32)

  • Rada słuczaczy(2016-09-23 12:33) Zgłoś naruszenie 29211

    To nie Smarzowski napisał scenariusz, scenariusz napisali bandyci z upa. Normalne narody za bohaterów mają wynalazców, pisarzy, kompozytorów a na Ukrainie wybrali sobie UPA.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Premiera(2016-09-23 13:42) Zgłoś naruszenie 985

    A jaka masz pewność że za 3-5 lat Ukraińcy nie wybiorą sobie prorosyjskiego rządu i sami się od nas odwroca? Gdyby twoja rodzinę przybili do drzewa i podpalił to byś powiedział że nic to ważniejsze żebyśmy Ukrainy nie zostawiali? Ukraińcy na zdradzili w xvii w cala nasza krzywda od tego się zaczela. Obrócił się przeciw nam kiedy byliśmy słabi oddali się carycy a ona na drugi dzień utopia sicz we krwi. Z nimi nie ma co pakować to cywilizacja tu randka i politykę prowadzą na zasadzie Fides Greca.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Korpo(2016-09-23 14:06) Zgłoś naruszenie 17418

    Jak możemy pomóc krajowi który za marne 5 mld dolarów z USA się sam podpalił, następnie stracił połowę swoich ziem na rzecz Rosji, a na koniec śmieje się z Nas gloryfikując naszych oprawców, i na ważne rozmowy zaprasza Europę zachodnią bez polskich przedstawicieli? To chyba ewidentnie świadczy że nie potrzebują pomocy. Za 2 lata będą błagać byśmy wzięli Lwów ;]

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marek(2016-09-23 14:09) Zgłoś naruszenie 813

    świetny artykuł. Gratulacje!

    Odpowiedz
  • Kriz(2016-09-23 15:02) Zgłoś naruszenie 462

    No nie spodziewałem się takiej odważnej (bo rzetelnej i prawdziwej) recenzji w Dzienniku, ale może dlatego gdyż zdecydowanie za często publikował tu swoje peany pochwalne nt. Ukrainy nijaki Potocki, mistrz amnezji historycznej i naiwniactwa vel. głupoty, ale to chyba cecha wrodzona dla posiadaczy tego nazwiska zwłaszcza w kontekście ukraińskim.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Warszawiak(2016-09-23 16:16) Zgłoś naruszenie 802

    Bardzo ciekawa i wyważona recenzja. Film trzeba zobaczyć chociaż lekkie i przyjemne to nie będzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wołyń - pamiętamy(2016-09-23 17:26) Zgłoś naruszenie 1487

    jak można zabijać coś czego nigdy nie było, co nie istniało? Film nie jest słodkopierdzący wbrew temu co chciały by lewackie "elity" ogłupione swoją politpoprawnością. Walić prosto w oczy o Wołyniu i bandytach/zwierzętach z UPA, bo tylko prawda nas wyzwoli.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piotr34(2016-09-23 20:00) Zgłoś naruszenie 603

    NO panie Parafianowicz i to jest kurcze artykul na poziomie a nie jakies brednie o Szpilmananie aby tylko znowu naciagnac na "odszkodowania"(jak to ostatnio popelnila panska kolezanka).

    Odpowiedz
  • JJ(2016-09-23 21:58) Zgłoś naruszenie 1272

    Trzeba Ukraincom mowic prawde o Rzezi Wolynskiej. Obecne ukrainskie wladze falszuja historie i robia z barbazyncow i mordercow z UPA bohaterow narodowych - z taka retoryka nie ma co polemizowac, trzeba ja bezwzglednie obnazac i niszczyc.

    Odpowiedz
  • Dewr33(2016-09-23 22:33) Zgłoś naruszenie 656

    Jarosław Mściwy az się ślini............... im więcej bałaganu, kłamstw, kłótni tym lepiej dla niego :(

    Odpowiedz
  • ert(2016-09-24 00:21) Zgłoś naruszenie 370

    Ruskie indoktrynowane trole. Ale macie ból pupy na hasło Wołyń. Prawdziwy Polak to wspomina Katyń i Sybir

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • lee(2016-09-24 12:48) Zgłoś naruszenie 893

    Jest tylko jeden problem: milosc polskich politykow do ukraincow, ktorej nie rozumieja Polacy. Juz caly narod zobaczyl, ze ukraincy sa niereformowalni - dziedzictwo UPA to dla nich chluba. Ale polscy politycy (wszystkich obozow) nadal po 27 latach nie zalapali (jak polskie spoleczenstwo), ze ten pakt z diablem (ukraina) to tragedia dla Polski.

    Odpowiedz
  • ghj666(2016-09-24 14:44) Zgłoś naruszenie 342

    O Katyniu już zapomnieliśmy??/ tak szybko ????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ert(2016-09-24 18:27) Zgłoś naruszenie 86

    "Ruskie indoktrynowane trole. Ale macie..." to Kundelek się ożywił i chce mnie skompromitować...

    Odpowiedz
  • heh(2016-09-25 08:28) Zgłoś naruszenie 334

    Czy dzisiejsze pokolenia Ukraińców są temu winne ? Czy nie mają marzeń takich jak my w dzisiejszych czasach, a nie w tych faszystowskich i komunistycznych ?? Przecież dzisiejszy 20latek ukraiński jest taki sam jak reszta świata, to są inni ludzie. Czy 20letni Polak dogada się z 80letnią swoją prababką ??? UKRAIŃCY POWINNI PONIEŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ HISTORYCZNĄ ALE NIE ODBIERAJMY IM WOLNOŚCI I MARZEŃ. WYPLEŃMY TYLKO ZŁO. ZROZUMIEJĄ CO TO JEST PAŃSTWO I NARÓD, ŻE TO NIE WOJNA I MORDOWANIE, ANI NAWET ZIEMIA , A LUDZIE, KTÓRZY SIĘ JEDNOCZĄ W ZWIĄZKU KULTURY.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Grzesiek(2016-10-08 08:21) Zgłoś naruszenie 191

    Oglądałem Wołyń wczoraj. Boże jaka to była tragedia. Istna rzeź. Myślałem że Smarzowski wszystko zaleje krwią, łącznie z ekranem ale pozytywnie się zaskoczyłem. Film okrytny ale wyważony. Ma się wrażenie, że jest się tuż obok a czasem w samym środku akcji. Sala była niemal pełna ( Lublin Olimp ) a przez cały film nikt nawet nie zakasłał ani nie pisnął słowa. Ten film, mimo okrucieństwa tej dziczy, wciąga, wręcz hipnotyzuje. Po seansie na calej sali martwa cisza. Tragiczne losy, tragiczny czas. Nigdy więcej. Nigdy

    Odpowiedz